Πρώτη νίκη με Καραγκούνη

Το πρώτο εκτός έδρας τρίποντο της Φούλαμ μετά τις 22 Σεπτεμβρίου (2-1 τη Γουέστ Μπρομ) συνδυάστηκε με τη θετικότατη παρουσία του Γιώργου Καραγκούνη, ο οποίος βρέθηκε στο αρχικό σχήμα (τον αντικατέστησε ο Ούγκο Ρονταγιέγκα στο 76ο λεπτό) και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στην Premier ως βασικός.

Από το κεφάλι του Έλληνα διεθνή ξεκίνησε το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων, αφού μετά την απομάκρυνσή του σε κόρνερ της Γουέστ Μπρομ, ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ έδωσε στον Ασχάν Ντεζαγκά κι εκείνος έστρωσε στον Βούλγαρο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 7ο εφετινό του τέρμα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 49' με τον Ρομέλου Λουκάκου και στα επόμενα λεπτά είχαν δύο δοκάρια, αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι για να αποφύγουν τη μοίρα τους. Στο 58ο λεπτό, μετά από ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Μπράιαν Ρουίς, ο Άλεξ Κατσανίκλιτς κοντρόλαρε ωραία και πλάσαρε ιδανικά για να γράψει το τελικό 2-1.

Ο Γιώργος Καραγκούνης έπιασε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο πρωτοχρονιάτικο παιχνίδι της καριέρας του, βοηθώντας αρκετά και στο ανασταλτικό κομμάτι. Κάποιοι φίλοι της Γουέστ Μπρομ έκαναν επικριτικά tweets για τον πρώην άσο του Παναθηναϊκού, η ομάδα του οποίου πάντως, έφυγε με τους τρεις βαθμούς από μία δύσκολη έδρα.