Δοκάρι πριν από το φινάλε για τη Σαουθάμπτον (VIDEO)

Δύο λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης με τη Λίβερπουλ, η Σαουθάμπτον είχε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα με τον Μινιολέ να βρίσκει αρχικά λίγο τη μπάλα στο σουτ του Σναϊντερλέν και στη συνέχεια αυτή να σταματά στο δοκάρι.

Η Σαουθάμπτον έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Λίβερπουλ. Ο Σναϊντερλέν σούταρε εντός περιοχής, ο Μινιολέ ακούμπησε την μπάλα και στη συνέχεια εκείνη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Η φάση δεν ολοκληρώθηκε και στη συνέχεια ο Λονγκ με κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ.

Παρόμοια φάση είχαμε παρακολουθήσει και στην περσινή πρεμιέρα της Λίβερπουλ στο πρωτάθλημα της Premier League, με τον Μινιολέ να αποκρούει πέναλτι και να κρατά το 1-0 για τους "κόκκινους" κόντρα στην Στόουκ.