1η αγ.: Ο Ράμσεϊ λύτρωσε την Άρσεναλ, ήττα-σοκ η Γιουνάιτεντ (VIDEOS)

Με γκολ του Άαρον Ράμσεϊ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Άρσεναλ έκαμψε την αντίσταση της Κρίσταλ Πάλας (2-1) και άρχισε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στην Premier League. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αντίθετα, στο ντεμπούτο του Λουίς φαν Χάαλ, υπέστη εντός έδρας ήττα-σοκ από την Σουόνσι με το ίδιο σκορ.

Η Άρσεναλ πέρασε δύσκολες ώρες στο "Έμιρεϊτς" παρά το γεγονός ότι η Κρίσταλ Πάλας παρατάχθηκε χωρίς προπονητή μετά την ξαφνική αποχώρηση του Τόνι Πιούλις, εν τέλει όμως επικράτησε 2-1 κι έσπασε την κατάρα των γηπεδούχων (ένας νικητής στις πρώτες έξι αναμετρήσεις).

Οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν ένιωσαν απειλή, αλλά πήραν το προβάδισμα στο 35ο λεπτό με τον Μπρεντ Χάγκελαντ, σε μία φάση που προήλθε από κόρνερ και που οι αμυνόμενοι έχασαν τα μαρκαρίσματα. Η απάντηση της ομάδας του Αρσέν Βενγκέρ, πάντως, δόθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Λοράν Κοσιελνί (από οριακή θέση), έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αλέξις Σάντσες.

Οι "κανονιέρηδες" αδυνατούσαν χαρακτηριστικά να δημιουργήσουν ευκαιρίες παρά την είσοδο του Ολιβιέ Ζιρού, ενώ οι παίκτες της Κρίσταλ Πάλας είχαν τον τρόπο να "παγώνουν" το ρυθμό. Εν τέλει, η Άρσεναλ κέρδισε το αριθμητικό πλεονέκτημα (αποβλήθηκε στο 89' ο Τζολέον Πάντσεον) και δύο λεπτά αργότερα το ματς με κοντινή προσπάθεια του Άαρον Ράμσεϊ (εκ νέου από οριακή θέση).

Άρσεναλ: Στσέσνι, Ντεμπισί, Τσέιμπερς, Κοσιελνί, Γκιμπς (53' Μονρεάλ), Αρτέτα, Γουίλσιρ (69' Τσάμπερλεϊν), Ράμσεϊ, Καθόρλα, Σάντσες, Σανογκό (62' Ζιρού).

Κρίσταλ Πάλας: Σπερόνι, Κέλι, Νταν (75' Ντελάνεϊ), Χάγκελαντ, Γουάρντ, Λέντλεϊ, Τζέντινακ, Πάντσεον, Μπολασί (91' Οκίφ), Σαμάκ, Κάμπελ (85' Γκέιλ).

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Σάββατο 16 Αυγούστου

14:45 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σουόνσι 1-2

(53' Ρούνεϊ - 28' Κι, 72' Σίγκουρτσον)

17:00 Λέστερ - Έβερτον 2-2

(22' Ουλόα, 86' Γουντ - 45' Νέισμιθ, 20' Μακγκίντι)

17:00 ΚΠΡ - Χαλ 0-1

(52' Τσέστερ)

17:00 Στόουκ - Άστον Βίλα 0-1

(50' Βάιμαν)

17:00 Γουέστ Μπρομ - Σάντερλαντ 2-2

(42' πέν, 74' Μπεραϊνό - 5' Κάτερμολ, 85' Λάρσον)

17:00 Γουέστ Χαμ - Τότεναμ 0-1

(93' Ντάιερ)

19:30 Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας 2-1

(45+1' Κοσιελνί, 91' Ράμσεϊ - 35' Χάγκελαντ)

Κυριακή 17 Αυγούστου

15:30 Λίβερπουλ - Σαουθάμπτον

18:00 Νιούκαστλ - Μάντσεστερ Σίτι

Δευτέρα 18 Αυγούστου

22:00 Μπέρνλι - Τσέλσι

# Η Άρσεναλ πανηγύρισε για πρώτη φορά σε πρεμιέρα μετά από τέσσερις σερί απώλειες (τρεις ισοπαλίες-μια ήττα) κι έφτασε τις 100 νίκες πρωταθλήματος στο "Έμιρεϊτς"

# Ο Μπρέντε Χάγκελαντ δεν είχε σκοράρει στις τρεις τελευταίες σεζόν στην Premier (97 ματς), αλλά κατάφερε να βρει δίχτυα στο ντεμπούτο του με την Κρίσταλ Πάλας και λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά στην Άρσεναλ

# O Μαρκ Νόουμπλ είχε ευστοχήσει σε 10 σερί πέναλτι, προτού αστοχήσει κόντρα στην Τότεναμ και αποδειχθεί μοιραίος

# Το γκολ του Λεονάρντο Ουλόα σημειώθηκε ακριβώς 100'' μετά από εκείνο του Έιντεν Μακγκίντι

Videos από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις

Στόουκ - Άστον Βίλα 0-1

Γουέστ Χαμ - Τότεναμ 0-1

Λέστερ - Έβερτον 2-2

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σουόνσι 1-2 (VIDEOS)

13:57
Η Premier League ξεκινάει παιδιά. Το -κατά πολλούς- κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου κάνει... σέντρα και οι απανταχού θαυμαστές του αγγλικού ποδοσφαίρου περιμένουν με τεράστια ανυπομονησία την πρώτη σέντρα.
13:57
Η αρχή γίνεται με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να υποδέχεται τη Σουόνσι στο "Ολντ Τράφορντ" και να θέλει να μπει με το... δεξί, αφήνοντας για τα καλά πίσω της την περσινή άθλια σεζόν.
13:59
Η ομάδα δεν βγήκε καν στην Ευρώπη, προσέλαβε τον Λουίς Φαν Χάαλ στον πάγκο της και είναι έτοιμη για τη δική της μεγάλη αντεπίθεση! Θα είναι ανταγωνιστική; Θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα ή έστω το πλασάρισμα στην 4άδα; Οι απαντήσεις στο χορτάρι και στον "μαραθώνιο" των 38 αγωνιστικών που αναμένεται να καθηλώσει και φέτος τον ποδοσφαιρικό πλανήτη.
14:00
Η Σουόνσι σαφώς και δεν τρομάζει τους "κόκκινους διαβόλους", όμως έχουν πολλές απουσίες στον αγώνα, ανάμεσα στις οποίες είναι και ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι. Ο Ολλανδός κόουτς καλείται να βρει τις λύσεις εκ των έσω, μιας και θα απουσιάσουν αρκετοί από την πρεμιέρα.
14:02
Δεν το συζητάμε ότι το "Θέατρο των Ονείρων" θα είναι κατάμεστο γι' αυτό τον αγώνα απέναντι στους Ουαλούς. Άλλωστε, πάντα γεμίζει το γήπεδο της Γιουνάιτεντ, είτε πάει καλά η ομάδα είτε όχι...
14:04

14:05
Ο κόσμος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατευθύνεται στο γήπεδο!
14:06
Πάρτε γεύση του τι γίνεται έξω από το "Ολντ Τράφορντ"
14:06
Οι φίλοι της ομάδας "διψούν" για μπάλα και περιμένουν την πρώτη σέντρα!
14:09
Η 11άδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Τζόουνς, Μπλάκετ, Λίνγκαρντ, Φλέτσερ, Ερέρα, Γιανγκ, Μάτα, Ρούνεϊ, Ερνάντες.
14:09
Η 11άδα της Σουόνσι του Γκάρι Μονκ: Φαμπιάνσκι, Ράνχελ, Άματ, Γουίλιαμς, Τέιλορ, Κι, Σέλβι, Ντάιερ, Σίγκουρντσον, Ράουτλετζ, Μπονί.
14:10
Το Μάντσεστερ ζει σε ρυθμούς Φαν Χαλ. Το βλέπεις σε κάθε γωνιά...
14:12
Στον πάγκο για τους "κόκκινους διαβόλους" βρίσκονται οι Γιανουζάι, Νανί, Άμος, Τζέιμς, Κιν, Φελαϊνί και Καγκάβα, ενώ στον αντίποδα για την Σουόνσι στον πάγκο είναι οι Τρέμελ, Γκομίς, Μοντέρο, Μπάρτλεϊ, Ρίτσαρντς, Τιεντάλι και Σίχαν.
14:13
Ένα δεκάλεπτο περίπου για την σέντρα του αγώνα!
14:20
Μπλουζάκι έξω από το Ολντ Τράφορντ. Μάλλον θα κάνει καλές πωλήσεις...
14:22
Όλα έτοιμα για την σέντρα του αγώνα!
14:23
Οι Μπλάκετ και Ερέρα κάνουν το ντεμπούτο τους με την Γιουνάιτεντ!
14:23
Σέντρα στον αγώνα για την Σουόνσι.
14:24
Καλή ποδοσφαιρική σεζόν να έχουμε!
14:25

14:26
Έχει μπει ορεξάτη στον αγώνα η Γιουνάιτεντ, θέλοντας με το... καλημέρα να επιβάλει τους κανόνες της στο χορτάρι!
14:29
Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο στον αγώνα, παραμένει η λευκή ισοπαλία, με την Γιουνάιτεντ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
14:32
9' Επικίνδυνη σέντρα του Λίνγκαρντ στο πρώτο δοκάρι, μπλόκαρε σταθερά ο γκολκίπερ της Σουόνσι.
14:33
Βλέπουμε διάθεση της Γιουνάιτεντ να πιέσει ψηλά από το ξεκίνημα του αγώνα και να προκαλέσει προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας των φιλοξενούμενων.
14:35
12' Σουτ του Σίγκουρντσον έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Ντε Χέα.
14:36
13' Μακρινό σουτ του Ρούνεϊ, αλλά ήταν αδύναμο και δεν δυσκολεύτηκε να μαζέψει την μπάλα ο Φαμπιάνσκι.
14:39
Έφυγε το πρώτο τέταρτο και διατηρείται το 0-0. Έχει ισορροπήσει η Σουόνσι.
14:42
Παρακολουθεί τον αγώνα ο Λουίς Φαν Χάαλ...
14:44
20' Πεσμένος στο χορτάρι ο Λίνγκαρντ, αλλά θα συνεχίσει.
14:44
Σκυλί του πολέμου... Αρχικά όλοι μιλούσαν για αλλαγή, όμως τελικά μπήκε και πάλι στον αγώνα.
14:47
Τελικά δεν θα συνεχίσει ο Λίνγκαρντ. Δεν μπορεί να πατήσει καλά και αποχωρεί στο 24' του αγώνα. Στην θέση του ο Γιανουζάι και πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την Γιουνάιτεντ.
14:49
25' Ο Τζόουνς έκανε το 1-2 με τον Μάτα, πήγε για σέντρα-σουτ και με υπερένταση έδιωξε ο Φαμπιάνσκι. Εντέλει, έδωσε φάουλ ο διαιτητής στον Τζόουνς, διότι δέχτηκε και μαρκάρισμα.
14:49
26' Κίτρινη κάρτα στον Ντάιερ για μαρκάρισμα στον Ερέρα.
14:50
27' Κεφαλιά του Ρούνεϊ, μπλόκαρε ο Φαμπιάνσκι, ο οποίος είχε διώξει πολύ καλά με τις γροθιές του και στην εκτέλεση φάουλ του Μάτα λίγο πριν.
14:51
Θυμίζουμε πως ο Μάτα είχε πετύχει τα τρία τελευταία γκολ της Γιουνάιτεντ την περασμένη σεζόν στο πρωτάθλημα.
14:51
28' ΓΚΟΛ για την Σουόνσι και 0-1
14:52
Ο Κι με αριστερό πλασέ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ντε Χέα, ο οποίος έπεσε σωστά, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.
14:52
Προβάδισμα με τον Κορεάτη και το πρώτο γκολ της φετινής Πρέμιερ Λιγκ είναι γεγονός.
14:53
Για να δούμε πως θα απαντήσει η Γιουνάιτεντ...
14:56

14:57
Έχει παγώσει το "Ολντ Τράφορντ"...
14:59
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους και η Γιουνάιτεντ ψάχνει τρόπους να διασπάσει την άμυνα της Σουόνσι και να φέρει το ματς στα ίσα.
15:02
Ο σκόρερ δέχεται τα συγχαρητήρια των συμπαικτών του!
15:04
41' Σουτ του Φλέτσερ από καλή θέση λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω σε αντίπαλο.
15:07
Δείτε το γκολ της Σουόνσι
15:08
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
15:12
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο "Ολντ Τράφορντ".

15:25
Μόνο μία από τις τελευταίες οκτώ ομάδες που επισκέφτηκαν το Ολοντ Τράφορντ δεν κατάφερε να σκοράρει. Η Νόριτς, τον Απρίλιο!
15:27
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
15:29
Δεύτερη αλλαγή για τον Φαν Χάαλ. Ο Νάνι στη θέση του Ερνάντες
15:31
Εν τω μεταξύ η Στόουκ ανακοίνωσε την απόκτηση του Βίκτορ Μόουζες με τη μορφή δανεισμού από την Τσέλσι. Ο παίκτης φωτογραφήθηκε ήδη με τη φανέλα στο Μπριτάνια
15:34
Γκολ! Ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Ρούνεϊ η Γιουνάιτεντ.
15:35
Από εκτέλεση κόρνερ του Μάτα ο Τζόουνς παίρνει την κεφαλιά και ο Ρούνεϊ από κοντά σκοράρει με γυριστό.
15:38
Αυτό ήταν το 159ο γκολ στην Premier League για τον αρχηγό της Γιουνάιτεντ, ο οποίος έχει σκοράρει τόσα γκολ όσα οι Ερίκ Καντονά, Ντέιβιντ Μπέκαμ και Ρόι Κιν μαζί.
15:42
Δείτε το γκολ της Γιουνάιτεντ
15:48
66': Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ρούνεϊ, η μπάλα χτυπάει στην εξωτερική πλευρά της αριστερής δοκού και φεύγει άουτ.
15:49
66' Φελαϊνί αντί Ερέρα για τη Γιουνάιτεντ, Μοντέρο στη θέση του Ντάιερ για τη Σουόνσι.
15:53
Μονόλογος της Γιουνάιτεντ είναι το δεύτερο ημίχρονο, δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα η Σουόνσι.
15:54
Γκολ! Με Σίγκουρντσον η Σουόνσι παίρνει ξανά το προβάδισμα.
15:55
Τραγική η αντίδραση των αμυντικών των γηπεδούχων.
15:59
77' Ντεμπούτο για Γκομίς που μπαίνει αντί του Μπονί.
16:04
Πολύ καλή ενέργεια από τον Γκομίς, ωραίος και ο συνδυασμός με τον Σίγκουρντσον, κόπηκε την τελευταία στιγμή ο Γάλλος.
16:05
Μετά το 1-2 οι παίκτες της Γιουνάιτεντ είναι αλλού. Κάκιστοι.
16:10
Ημιτελείς οι προσπάθειες των παικτώ της Γιουνάιτεντ.
16:12
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
16:15
Πολλά τα λάθη, ούτε φάση δεν κάνει η Γιουνάιτεντ.
16:18
Τελείωσε το παιχνίδι, ήττα στο ντεμπούτο του Φαν Χάαλ.
16:28

sakis7 : Live ayrio gia liverpool tha xete?kalhspera!!!!

16:29
Ναι, και τα δύο αυριανά παιχνίδια.
16:29

ΓΙΩΡΓΟΣ : ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΥΑΔΑ ΤΣΕΛΣΙ-ΣΙΤΥ?

16:30
Να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος πρώτα. Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ θα κάνουν μεταγραφές, η Άρσεναλ θα παρουσιαστεί καλύτερη από πέρυσι λογικά.
16:30
Πάμε σιγά σιγά να δου΄με τις συνθέσεις από τα παιχνίδια των 17.00
16:33
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Αντριάν, Ο' Μπράιαν, Ριντ, Κόλινς, Κρέσγουελ, Νομπλ, Νόλαν, Κουγιατέ, Ντάουνινγκ, Κόουλ, Βαζ Τε
ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Νόουτον, Καμπούλ, Ντίερ, Ρόουζ, Καπού, Μπενταλέμπ, Έρικσεν, Λένον, Λαμέλα, Αντεμπαγιόρ.
16:35
ΚΠΡ: Γκριν, Νταν, Φέρντιναντ, Κόκερ, Μπάρτον, Φαουρλίν, Τραορέ, Σίμπσον, Ματς, Ρεμί, Όστιν.
ΧΑΛ: ΜακΓκρέγκορ, Ντέιβις, Τσέστερ, Μπρους, Ελ Μοχαμαντί, Ρόμπερτσον, Χάντλστοουν, Λίβερμορ, Ινς, Σνόντγκρας, Γέλαβιτς
16:37
ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Φόστερ, Γουίσντομ, Ντόουσον, Όλσον, Ποκονιόλι, Γκάρντνερ, Μουλουμπού, Ντόρανς, Μπραντ, Μπεραϊνό, Ανιτσέμπε
ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ: Μανόνε, Ρομπέρζ, Ο'Σέι, Μπράουν, Φαν Άανχολτ, Κάτερμολ, Ρόντγουελ, Λάρσον, Τζόνσον, Γουίκχαμ, Φλέτσερ
16:39
ΣΤΟΟΥΚ: Μπέγκοβιτς, Μπάρντσλεϊ, Σόουκρος, Γουίλσον, Πίτερς, Γουίλαν, Ενζονζί, Άιρλαντ, Μπόγιαν, Αρναούτοβιτς, Ντιουφ
ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκούζαν, Χάτον, Φλάαρ, Σεντέρος, Σισοκό, Γουέστγουντ, Ντελφ, Ρίτσαρντσον, Ενζογκμπιά, Βάιμαν, Αγκμπονλαχόρ
16:42
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Ντε Λάετ, Μόργκαν, Μουρ, Κοντσέσκι, Νοκάρτ, Ντρίκγουοτερ, Κινγκ, Μαρέζ, Νάιτζεντ, Ουγιόα
ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Στόουνς, Τζαγκιέλκα, Ντιστέν, Μπέινς, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Πίενααρ, ΜακΓκίντι, Νέισμιθ, Λουκακού
16:42
Έχουν ξεκινήσει οι αναμετρήσεις.
16:49
Γκολ! Με τον Κάτερμολ η Σάντερλαντ ανοίγει το σκορ και παίρνει το προβάδισμα μέσα στο "Χόθορνς".
16:56
Πρεμιέρα σήμερα και όπως είναι λογικό οι περισσότερεες ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.
16:59
Γκολ! Παίρνει κεφάλι στο σκορ η Έβερτον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πλασέ του ΜακΓκίντι
17:00
Γκολ! Άμεση η απάντηση από τη Λέστερ με τον Ουγιόα.
17:02
Μεγάλη ευκαιρία για τη Γουέστ Χαμ με τον Βαζ Τε.
17:04
Νέα ευκαιρία με Κουγιατέ για τη Γουέστ Χαμ, που έχει πάρει τον αέρα της Τότεναμ και την πιέζει.
17:07
Πέναλτι για τη Γουέστ Χαμ, το κέρδισε ο Νόλαν από τον Νόουτον. Αποβάλλεται ο τελευταίος!
17:08
Το έχασε ο Νομπλ! Άουτ η μπάλα, παραμένει το 0-0 στο "Άπτον Παρκ".
17:13
Πριν από αυτό το πέναλτι ο Νομπλ είχε σκοράρει στα 10 προηγούμενα.
17:16
Τη μία ευκαιρία μετά την άλλη χάνει η Γουέστ Χαμ. Κερδίζουν πολλά κόρνερ τα "σφυριά", κάκιστη η αντίδραση της Τότεναμ στις στημένες φάσεις.
17:19
Πέναλτι για τη Γουέστ Μπρομ, που πίεζε για την ισοφάριση.
17:20
Γκολ! Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Μπεραϊνό, ο οποίος νίκησε τον Μανόνε.
17:22
Μεγάλη ευκαιρία για την ΚΠΡ, στη γραμμή απομακρύνονυ οι αμυντικοί της Χαλ την κεφαλιά του Κόκερ.
17:23
Γκολ! Με εξαιρετικο τελείωμα του Νέισμιθ η Έβερτον παίρνει ξανά το προβάδισμα.
17:46
Γκολ! Η Άστον Βίλα ανοίγει το σκορ στο "Μπριτάνια" με τον Βάιμαν.
17:49
Γκολ! Με τον Τσέστερ να σκοράρει η Χαλ παίρνει κεφάλι στο σκορ στο Λονδίνο.
17:56
Σκοράρει ο Φλέτσερ, αλλά από θέση οφσάιντ.
17:58
Αποβάλλεται και ο Κόλις, με 10 και η Γουέστ Χαμ σε ένα παιχνίδι που έχει αρκετή ένταση.
17:59
Κορυφαίο στιγμιότυπο. Οπαδός μπήκε μέσα κι εκτέλεσε το φάουλ.
18:03
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει η Λέστερ. Ο Σλουπ έκανε ένα από τα χειρότερα πλασέ στην ιστορία του αθλήματος!
18:05
Εντυπωσιακή επέμβαση από τον Αντριάν σε σουτ του Τάουνσεντ.
18:10
Γκολ! Σκοράρει ξανά ο Μπεραϊνό και η Γουέστ Μπρομ κάνει την ανατροπή.
18:16
Μπαίνουμε στο τελευταίο 10λεπτο. Έτσι έχουν τα πράγματα:
ΚΠΡ - Χαλ 0-1
Στόουκ - Άστον Βίλα  0-1
Γουέστ Μπρομ - Σάντερλαντ 2-1
18:16

constantinos7 : Καλησπερα σας και καλη ποδοσφαιρικη σεζον να εχουμε. Να ρωτησω σε ποιο ματς εγινε το πεςριστατικο με τον οαπδο που εκτελεσε το φαουλ?

18:16
Στο Γουέστ Χαμ - Τότεναμ.
18:20
Πέναλτι για την ΚΠΡ!
18:21
Γκολ! Ισοφαρίζει σε 2-2 η Σάντερλαντ με τον Λάρσον.
18:22
Πιάνει το πέναλτι του Όστιν ο ΜακΓκρέγκορ. Δεύτερο χαμένο στην πρεμιέρα.
18:23
Γκολ! Ισοφαρίζει και η Λέστερ την Έβερτον με τον Γουντ.
18:23
Πολύ μεγάλη ευκαιρία με Ντάουνινγκ για τη Γουέστ Χαμ, που πιέζει πολύ.
18:23

constantinos7 : και τελικα τι εγινε?

18:25
Μπλόκαρε ο Αντριάν. Όσο για τον οπαδό, τον απομάκρυναν οι stewards.
18:25
Πολύ καλό σουτ από τον Μπενταλέμπ, αποκρούει ο Αντριάν.
18:28
Γκολ! Ο Ντίερ είναι ο παίκτης που λυτρώνει την Τότεναμ.
18:34
Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις. Αναλυτικά:
Γουέστ Μπρομ - Σάντερλαντ 2-2

18:38
Ως τώρα δεν υπάρχει νίκη για γηπεδούχο. Θα "σπάσει" αυτό στο "Έμιρεϊτς"; Υπενθυμίζουμε ότι εκεί κλείνει η σημερινή μέρα με την Άρσεναλ να υποδέχεται την Κρίσταλ Πάλας.
18:41
ΑΡΣΕΝΑΛ: Στσέσνι, Ντεμπουσί, Τσέιμπερς, Κοσιελνί, Γκιμπς, Αρτέτα, Γουίλσιρ, Ράμσεϊ, Καθόρλα, Σάντσες, Σανογκό
ΠΑΛΑΣ: Σπερόνι, Κέλι, Νταν, Χάνγκελαντ, Γουάρντ, Λέντλεϊ, Τζέντινακ, Πάντσεον, Μπολασί, Σαμάκ, Κάμπελ.
18:51
Μια και ακολουθεί παιχνίδι της Άρσεναλ, υπάρχει έντονη φημολογία στη Γαλλία πως η Παρί Σεν Ζερμέν άναψε το πράσινο φως για να αρχίσει ο Αντριάν Ραμπιό τις διαπραγματεύσεις με τους "κανονιέρηδες".
18:59
Από εκεί και πέρα, πρώτο παιχνίδι στην Premier League για τον Σάντσες, πρώτο στο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Άρσεναλ και για τον Τσέιμπερς. Στον πάγκο ο Κάμπελ.
19:00
Με υπηρεσιακό τεχνικό η Πάλας, να δούμε πώς θα αντιδράσουν οι παίκτες της μετά τη φυγή του Πούλις, του ανθρώπου που τους κράτησε πέρυσι στην κατηγορία.
19:06
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινάει σε λίγο η αναμέτρηση.
19:08
Δυναμικά μπήκε η Πάλας, που προσπάθησε να απειλήσει από την πρώτη επίθεση.
19:15
Οι γηπεδούχοι προσπαθούν από την αρχή να ελέγξουν το παιχνίδι κυκλοφορώντας την μπάλα.
19:22
Στέκεται καλά η Πάλας, δεν έχει δεχτεί φάση ως τώρα.
19:31
Δεν μπορεί να βγάλει συνεργασίες ως τώρα η Άρσεναλ.
19:37
Καλό το σουτ του Γουίλσιρ, αλλά ο Σπερόνι έχει την απάντηση.
19:38
Αυτή ήταν η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα.
19:43
Γκολ! Ανοίγει το σκορ η Πάλας με κεφαλιά του Χάνγκελαντ.
19:44
Όλα άρχισαν από τα λάθη στην άμυνα της Άρσεναλ από τα οποία προήλθε το κόρνερ. Ο Χάνγκελαντ στη συνέχεια νίκησε τους πάντες κι έτσι έγινε το 0-1.
19:52
Μόλις έδειξε σε replay τη φάση του γκολ. Έχουν χάσει τα μαρκαρίσματα οι παίκτες της Άρσεναλ. Πάνω στον Χάνγκελαντ πηγαίνει ο Σάντσες, ο οποίος συνειδητοποιεί πως δεν μπορεί να τον μαρκάρει και τον αφήνει εντελώς ανενόχλητο. Ο Σανογκό έπρεπε να τον έχει.
19:55
Γκολ! Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Κοσιελνί από εκτέλεση φάουλ του Σάντες.
19:55
Εντυπωσιακή η κεφαλιά του Γάλλου, ο οποίος γύρισε το σώμα του και το κεφάλι του για να στείλει την μπάλα εκεί που ήθελε.
19:55
Κάπως έτσι ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο.