Ανατροπές-καταστροφές! Χαμός στο CHL...

Η Ρεάλ προηγήθηκε με 2-0 στην Πολωνία της Λέγκια αλλά στο τέλος πήρε μόνο το βαθμό της ισοπαλίας (3-3). Η Γιουβέντους προηγήθηκε πολύ νωρίς με τη Λιόν, οι Γάλλοι όμως ισοφάρισαν και πήραν τον πόντο. Συνεπής η Ντόρτμουντ, τεσσάρα η εκπληκτική Σεβίλλη.

Μπορεί να μην είχαμε τα γκολ της Τρίτης, αλλά τα παιχνίδια της Τετάρτης είχαν μεγάλο ενδιαφέρον και εξέλιξη που σε κρατούσε... κολλημένο στην τηλεόραση. Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε 2-0 της Λέγκια, όμως οι Πολωνοί κατάφεραν και γύρισαν το ματς σε 3-2!

Τελικά την... υπερηφάνεια της "βασίλισσας" έσωσε ο Κόβασιστς στο 85ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3. Πλέον η πρωτιά στον όμιλο της Ρεάλ δεν είναι εύκολη υπόθεση.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Σπουδαίο ματς και στην Ιταλία. Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ με... σουπερλιγκάτο πέναλτι του Ιγκουαΐν, όμως η Λυών ισοφάρισε με τον Λακαζέτ, που στο τέλος του αγώνα έχασε μοναδική ευκαιρία να χαρίσει τους τρεις πόντους στους Γάλλους.

Από εκεί και πέρα η Λεβερκούζεν πήρε σπουδαίο διπλό στην Αγγλία επί της Τότεναμ, η Ντόρτμουντ "χρυσό" τρίποντο με την Σπόρτινγκ (πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση), ενώ Μονακό και Σεβίλλη έκαναν... πάρτι, με τον Φαλκάο να σκοράρει στο Champions League μετά από έξι χρόνια!

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 2/11

Τότεναμ - Λεβερκούζεν 0-1 (Καμπλ 65')

Γιουβέντους - Λυών 1-1 (Ιγκουαΐν 13', Λακαζέτ 85')

Λέγκια - Ρεάλ 3-3 (Οφοέ 40', Ράντοβιτς 58', Μούλιν 83' - Μπέιλ 1', Μπενζεμά 35', Κόβασιτς 85')

Ντόρτμουντ - Σπόρτινγκ 1-0 (Ράμος 12')

Μονακό - ΤΣΣΚΑ 3-0 (Ζερμέν 12', Φαλκάο 28', 41')

Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0 (Βιέτο 31', Εσκουδέρο 66', Ενζονζί 80', Μπεν Γιεντέρ 86')

Πόρτο - Μπριζ 1-0 (Πίνα 38')

Κοπεγχάγη - Λέστερ 0-0

Δείτε ΕΔΩ όλα τα γκολ στο Champions League για την Τετάρτη 2/11.

Δείτε ΕΔΩ την αναλυτική βαθμολογία στους ομίλους του Champions League. Επιλέξτε ποδόσφαιρο --> Τσάμπιονς Λιγκ ΟΥΕΦΑ.

ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

21:19
Φίλες και φίλοι καλησπέρα. Σε περίπου 25 λεπτά έχουμε σέντρα στα οκτώ παιχνίδια της Τετάρτης (2/11)
21:20
Ας δούμε και τις αναμετρήσεις:
21:21
Δεν... κρατιούνται οι παίκτες της Ντόρτμουντ
21:23
Στοιχηματικά η μέρα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Το όβερ 3.5 στο Ντόρτμουντ - Σπόρτινγκ είναι στο 2.35, ενώ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ μας έχει συνηθίσει να κάνει 1-2 άσχημα ματς τη σεζόν. Και όταν λέμε άσχημα, εννοούμε να φάει 5+ γκολ. Το όβερ 4.5 για την Σεβίλλη στο 6.75 για όσους θέλουν να ρισκάρουν στον Stoiximan.gr
21:26
100 συμμετοχές συμπληρώνει απόψε στο Champions League ο σπουδαίος Τζίτζι Μπουφόν

Group E
ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Σιντιμπέ, Γκλικ, Ζέμερσον, Μεντί, Φαμπίνιο, Μπακαγιοκό, Λεμάρ, Μπερνάρντο Σίλβα, Ζερμέν, Φαλκάο.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Ακινφέεβ, Μάριο Φερνάντες, Ιγκνασέβιτς, Αλεκσέι Μπερεζούτσκι, Σένικοβ, Βέρνμπλουμ, Νάτχο, Γκολοβίν, Τόσιτς, Ιόνοβ, Στράντμπεργκ.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Γουόκερ, Ντάιερ, Βερτόνχεν, Μπεν Ντέιβις, Γουανιάμα, Μουσά Ντεμπελέ, Ντέλε Άλι, Μουσά Σισοκό, Έρικσεν, Σον Χέουνγκ-Μιν.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Χένριχς, Τοπράκ, Τα, Ουεντέλ, Μπάουμγκαρτλινγκερ, Αράνγκις, Καμπλ, Μπραντ, Μεχμέντι, Χαβιέρ Ερνάντες.

Group F

ΛΕΓΚΙΑ: Μάλαρτζ, Μπερεσίνσκι, Ρζεζνίτσακ, Πάζνταν, Χλούσεκ, Κοπτσίνσκι, Μουλέν, Οτζίτζα-Οφόε, Γκιλιέρμε, Ράντοβιτς, Νίκολιτς.

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Νάτσο, Φάμπιο Κοεντράο, Κρόος, Κόβατσιτς, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά, Μοράτα.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπούρκι, Γκίντερ, Παπασταθόπουλος, Μπάρτρα, Ραφαέλ Γκερέιρο, Βάιγκλ, Γκονσάλο Κάστρο, Γκέτσε, Πούλισιτς, Ουσμάν Ντεμπελέ, Αντριάν Ράμος.
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Ρουί Πατρίσιο, Πάουλο Ολιβέιρα, Ρούμπεν Σεμέντο, Κοάτες, Ζέεχελααρ, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Μπρούνο Σέζαρ, Στσελότο, Ζέλσον Μαρτίνς, Μπράιαν Ρουίς.

Group G

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Όλσεν, Άνκερσεν, Ματίας Γέργκενσεν, Αουγκούστινσον, Κβιστ, Ντιλέινι, Βέρμπιτς, Φαλκ, Σανταντέρ, Κορνέλιους.
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Λουίς Ερνάντεθ, Χουτ, Μόργκαν, Φουχς, Ντρινκγούοτερ, Αμάρτεϊ, Μαχρέζ, Σλουπ, Μούσα, Βάρντι.

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Φελίπε, Μαρκάνο, Αλέξ Τέλες, Ντανίλο Περέιρα, Έκτορ Ερέρα, Οταβίνιο, Όλιβερ Τόρες, Αντρέ Σίλβα, Ντιόγκο Ζότα.
ΜΠΡΙΖ: Μπουτέλ, Φαν Ράιν, Πουλέν, Ντένσβιλ, Κουλς, Κλαουντεμίρ, Τομάς Πίνα, Φόρμερ, Εμ'Μπομπό, Αμπντουλάιγ Ντιαμπί, Ουέσλεϊ.

Group H

ΣΕΒΙΛΛΗ: Σέρχιο Ράμος, Μαριάνο, Μερκάδο, Ραμί, Σέρχιο Εσκουδέρο, Κρανεβίτερ, Εν'Ζονζί, Γκάνσο, Φράνκο Βάσκες, Βιτόλο, Βιέτο.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ (5-4-1): Λιβάκοβιτς, Στογιάνοβιτς, Σιγκάλι, Σίλντενφελντ, Μπένκοβιτς, Πίβαριτς, Πάβιτσιτς, Πάουλο Μασάντο, Σουντανί, Τσόριτς, Χούνιορ Φερνάντες.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Ντάνι Άλβες, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Εβρά, Μαρκίζιο, Στουράρο, Κεντίρα, Πιάνιτς, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν.
ΛΙΟΝ: Άντονι Λόπες, Ραφαέλ, Ντιακαμπί, Μαμάνα, Μορέλ, Γκοναλόν, Τολισό, Γκεζάλ, Ρίμπους, Φεκίρ, Λακαζέτ.
21:43
Έτοιμος να πιάσει τα 100 γκολ ο Κριστιάνο!
21:45
Σέντρα στα παιχνίδια μας!
21:46
Χθες είχαμε 23 γκολ στα 8 παιχνίδια. Σήμερα κάτι μας λέει πως πάμε για παραπάνω.
21:47
ΓΚΟΛ (Μπέιλ): Η Ρεάλ Μαδρίτης ανοίγει το σκορ στο 1ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ στο 1ο λεπτό από τον Μπέιλ. Δεν φέρει ευθύνη ο Μάλαρτζ!
21:48
Το γκολ του Ουαλού
21:49
Συμπληρώσαμε πέντε λεπτά αγώνα
21:51
Πιέζει η Σπόρτινγκ την Ντόρτμουντ στα πρώτα λεπτά!
21:52
Μετά τους Πίρλο και Μαλντίνι ο Μπουφόν συμπλήρωσε 100 συμμετοχές στο Champions League. Στα 42 από αυτά δεν έχει δεχθεί γκολ!
21:55
Καλά παιχνίδια μέχρι στιγμής, οπότε περιμένουμε να μπουν 2-3 γκολ μέχρι το 20ο λεπτό.
21:57
Ο Μπέιλ υπέγραψε την Δευτέρα ανανέωση στο συμβόλαιο του με αστρονομικές αποδοχές και λίγες μέρες αργότερα σκόραρε το γρηγορότερο γκολ της Ρεάλ στην διοργάνωση.
21:57
Στοιχηματακιας : η Σεβιλη πως παιζει?
21:58
Έχει την κατοχή η Σεβίλλη, αλλά λείπει το γκολ.
21:58
ΓΚΟΛ: Γιουβέντους με πέναλτι (ανύπαρκτο), Ντόρτμουντ και Μονακό σκοράρουν.
21:58
Tasos : Kalhspera k apo mena,kalh podosfairikh vradia.
21:59

21:59

22:00

22:00
Όλα τα γκολάκια εδώ!
22:01
Τέσσερα γκολάκια μέχρι στιγμής. Μέχρι το ημίχρονο θα είναι τουλάχιστον 8 πιστεύω και η Ρεάλ θα έχει το λιγότερο δυο.
22:03

22:04
Έτσι πήρε το πέναλτι η Γιουβέντους
22:05
alex : η λεστερ πως παει
22:05
Μοιρασμένο παιχνίδι. Η Κοπεγχάγη πατάει καλύτερα.
22:07
mixalis : g-g Εβαλα τη λεστερ με κοπεγχαγη το μονο που φοβαμαι. τι πισστευεις?
22:08
George : Η τοτεναμ πως παίζει ?
22:08
Δεν παίζει καλά η Τότεναμ μέχρι στιγμής με την Λεβερκούζεν να έχει τον έλεγχο. Καλό σημείο Μιχάλη, υπομονή νωρίς είναι ακόμα.
22:09
Ο Ακινφέεφ μετρά 41 παιχνίδια από το 2006 όπου έχει δεχθεί γκολ στο Champions League! Το λες και σούπερ αρνητικό ρεκόρ.
22:11
Στοιχηματακιας : Μπορει να προηγηθει απο ημιχρονο η Σεβιλη?
22:11
Μαζί σου φίλε γιατί την έχω ποντάρει όβερ 4.5 γκολ!
22:11
Επικίνδυνη η Μπριζ μέσα στην Πορτογαλία και μάλιστα έχασε μια καλή στιγμή.
22:14
ΓΚΟΛ: Η Μονακό κάνει το 2-0 με την ΤΣΣΚΑ!
22:14

22:14
Το γκολ της Μονακό ο Φαλκάο! Λέτε να επέστρεψε για τα καλά;
22:15
ΓΚΟΛ: Η Σεβίλλη ανοίγει το σκορ! Το περιμέναμε αυτό το γκολ!
22:16
oElvetos : Εκει που εχουν πεσει ολα τα λεφτα, εκει θα πεσει και ο κουβας στο 1ο ημιχρονο
22:16
Tasos : Giwrgo ti pisteueis oti tha kanoun aurio oi ellhnikes omades?exei apousies o pao.
22:17
Να μην φάει γκολ ο Παναθηναϊκός δύσκολο φίλε μου. Μπορεί όμως τη νίκη, το πιστεύω αλλά στοιχηματικά... μακριά. Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα κερδίσει εύκολα ή δύσκολα, ενώ ο ΠΑΟΚ πρέπει να δούμε αν θα σκοράρει. Αν το βάλει γρήγορα, θα το πάρει ξεκούραστα.
22:17
Τακης : να εχεις παιξει under ομαδα του ζαρντιμ κ να ειναι ηδη 2-0... μην σε τυχει
22:18
Λάθος φίλε μου, η Μονακό τελευταία παίζει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Ειδικότερα φέτος. Δεν είναι κακό να ποντάρεις Μονακό όβερ 3.5 γκολ σήμερα ή όβερ 2.5.
22:18
oElvetos : Ειδα αυριο το διπλο του Ολυμπιακου στο 2,00+ Ευχαριστω θα το παρω!
22:19
Δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο, αλλά λόγω απόδοσης αξίζει. Με διπλό καθαρίζει ο Ολυμπιακός.
22:20
ΓΚΟΛ: Η Ρεάλ κάνει δυο τα τέρματα της. Αν μας ακούσατε νωρίτερα πήγατε ταμειάκι...
22:20
Άδειο το γήπεδο της Λέγκια λόγω τιμωρίας
22:21
Το 2-0 της Ρεάλ από τον Μπενζεμά
22:22
ΓΚΟΛ: Η Πόρτο ανοίγει το σκορ με τον Αντρέ Σίλβα!
22:22
Tasos : An o pao nikhsei pisteuw oti tha nai me 1 gol diafora giwrgo.
22:22
Ας κερδίσει να πάρει τους βαθμούς και ας είναι όπως θέλει φίλε.
22:23
Φτάσαμε τα οκτώ γκολ όπως είπαμε και τα δυο από την Ρεάλ. Η Σεβίλλη τώρα να μας κάνει το χατήρι...
22:24
ΓΚΟΛ: Η Λέγκια μειώνει σε 2-1! Να το πρώτο όβερ σήμερα.
22:24
Tasos : Sigoura.na parei kai kana vathmo h ellada.
22:25
Άπιαστο το γκολ της Λέγκια!
22:25

22:26
ΓΚΟΛ: Και τρίτο γκολ η Μονακό ξανά με τον Φαλκάο!

22:29
Να κάνει και χατ-τρικ όμως να πάμε ταμείο.
22:30
Πρώτο γκολ για τον Ρανταμέλ Φαλκάο στο Champions League από το 2010!
22:30

22:31
Με δέκα παίκτες η Ντιναμό Ζάγκρεμπ!
22:33
Ο Ομπαμεγιάνγκ έμεινε εκτός αποστολής δέκα λεπτά πριν το ματς της Ντόρτμουντ με την Λεβερκούζεν. Διαβάστε το λόγο ΕΔΩ
22:33
Alex4 : 2-3 dortmund και γιουβε,1 μονακο τοτεναμ.πως με βλεπετε?
22:34
Η Τότεναμ με φοβίζει μόνο, αλλά είσαι σε καλό δρόμο. Αν δεις πως σε πληρώνει καλά, κλείσει το στοίχημα σου.
22:38
Λεωνιδας : Εχω παιξει 1-1 τη σεβιλλη
22:39
Με φέρνεις σε δύσκολη θέση, γιατί την έχω πιστέψει πολύ την Σεβίλλη.
22:39

22:44
mixalis : δεν εχω εικονα απο τα ματς δυστηχως. θελω g-g λεστερ και τοτεναμ και over 2,5 τη γιουβε. σε καλο δρομο νομιζω ειμαστε αλλα θελει γκολ στα πρωτα λεπτα του 2ου τι πιστευεις?
22:44
Στοιχηματακιας : Εχω και παιζει οβερ την Γιουβεντους. Μπορει αρκει να βαλει και γκολ η Λυων! εχω κανει την τριαδα Μοναψο 1 Σεβιλη ημ-τελ 1/1 και οβερ την Γιουβεντους-Λυων.
22:44
Το θέμα δεν είναι τι πιστεύουμε, αλλά τι θα έρθει.
22:45
Σε λίγα λεπτά ξεκινά το δεύτερο μέρος.
22:47
Περίεργο ματς στην Αγγλία και το Τότεναμ - Λεβερκούζεν. Οι Γερμανοί έχασαν δυο μεγάλες ευκαιρίες.
22:47
Παύλος. : Καλησπέρα.Ποιος πιστεύεις ήταν ο λόγος που υπέστη αγωνιστική καθίζηση η Μπαρτσελόνα χθες το βράδυ και ήταν άλλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο;
22:47
Την ξέρει καλά την ομάδα ο Πεπ φίλε, οπότε χτύπησε στα σωστά σημεία. Το περίμενε καιρό αυτό το παιχνίδι.
22:49
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
22:50

Γιουβέντους - Λυών 1-0 (Ιγκουαΐν 13')
Λέγκια - Ρεάλ 1-2 (Οφοέ 40' - Μπέιλ 1', Μπενζεμά 35')
Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-0 (Βιέτο 31')
22:52
Η Τότεναμ έχασε μία καλή στιγμή για να ανοίξει το σκορ.
22:52
Φώτης: : Καλησπέρα σας.Η Μπαρτσελόνα δεν παίζει με ένταση στο παιχνίδι της.Το ίδιο ισχύει και για τη Ρεάλ Μαδρίτης.Στα δικά μου μάτια η Μπάγερν Μονάχου φαντάζει το πρώτο φαβορί.Εσύ ποιος πιστεύεις θα το πάρει και μία πρόβλεψη για το ντέρμπι αιωνίων την Κυριακή.
22:53

22:55
Συμπληρώσαμε 52 λεπτά αγώνα
22:57
Φώτης: : Πιστεύεις πως θα το πάρει πάλι η Ρεάλ;Μου φαίνεται πολύ δύσκολο.Δέχεται γκολ σχεδόν σε κάθε παιχνίδι.Δεν μου έκανες πρόβλεψη όμως για το ντέρμπι.
22:57
Είναι νωρίς ακόμα φίλε μου. Από τους "16" και μετά θα δούμε. Να βγουν και τα ζευγάρια.
22:57
Δεν έχει μπει γκολ στο δεύτερο μέρος ακόμα.
22:59
Πιέζει η Σεβίλλη, αλλά δεν σκοράρει ακόμα.

23:06
Η Ρεάλ Μαδρίτης από το 2-0 είδε το σκορ να γίνεται 2-2. Πολλά τα παράπονα από τον Ζιντάν.

23:13
Δεκατρία γκολ μέχρι στιγμής. Περιμένουμε άλλα 3-4 μέχρι το τέλος.
23:15
Στοιχηματακιας : Αλλα 2 γκολ στο γιουβεντους - λυων
23:15
alex : θα βαλει κανενα γκολ η τοτεναμ?
23:15
Πρέπει γιατί χάνει 1-0. Δεν είναι σε καλή κατάσταση τελευταία.
23:17
Πολλά τα νεύρα από τους παίκτες της Τότεναμ που δεν μπορούν να κρατήσουν τη μπάλα.
23:17
sakis : Tottenham 2-2 teliko
23:18
Καθόλου γούρικο το Γουέμπλεϊ
23:20

23:22
ΓΚΟΛ: Η Σεβίλλη κάνει τρία τα τέρματα της!
23:24
ΓΚΟΛ: Η Λέγκια κάνει το 3-2!! Τρομερή ανατροπή!
23:25

23:26
ΓΚΟΛ: Η Λυών κάνει το 1-1!
23:28

Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3-0 (Βιέτο 31', Εσκουδέρο 66', Ενζονζί 80')
23:28
Andreas LongBeach : "Δεκατρία γκολ μέχρι στιγμής. Περιμένουμε άλλα 3-4 μέχρι το τέλος. " ... prepei na arxisw an paizw stoixima mazi sas