Ο Λορένσο Πελεγκρίνι πήγε να πετύχει φανταστικό τέρμα με σουτ... ποδήλατο, όμως του βγήκε τελικά σε ασίστ που ο Κώστας Μαλωνάς μετέτρεψε σε γκολ με κεφαλιά-ψαράκι (VIDEO).

Ο Ράτζα Ναϊνγκολάν είναι γνωστός για το... μίσος που τρέφει για την Γιουβέντους. Ο μέσος της Ρόμα προκάλεσε πάλι, δείχνοντας τα "αντιτορινέζικα" αισθήματά του, προβλέποντας το σκορ του τελικού του Κάρντιφ! (VIDEO)

Ο αρχηγός της Ρόμα, Ντανιέλε ντε Ρόσι άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες στο 40ό λεπτό της ρεβάνς με την Πόρτο, καθώς αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για δολοφονικό μαρκάρισμα πάνω στον Μάξι Περέιρα, ενώ κάτι ανάλογο συνέβη και με τον Έμερσον Παλμιέρι στην έναρξη του δεύτερου μέρους! Δείτε τα VIDEOS.

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη της ρεβάνς μεταξύ της Ρόμα και της Πόρτο, οι παίκτες, αλλά και το τεχνικό επιτελείο των "τζιαλορόσι" μαζεύτηκαν στα αποδυτήρια κι έδωσαν έναν ανατριχιαστικό όρκο νίκης, με τον εμβληματικό αρχηγό, Φραντσέσκο Τότι να δίνει το σύνθημα! Δείτε το VIDEO.

Ρόμα - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2

Τελ. ανανέωση : 17/02/16 22:35

Η Ρεάλ πήρε αυτό που ήθελε στη Ρώμη. Με εύστοχα σουτ από τον Ρονάλντο και τον Χεσέ, η "βασίλισσα" του Ζινεντίν Ζιντάν νίκησε 2-0 στο Ολίμπικο και στη Μαδρίτη αναμένεται να επικυρώσει την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Champions League. Στο 1-0 δεν δόθηκε πέναλτι στη Ρόμα.

Η Ρόμα έμεινε στο 0-0 με την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ στο "Ολίμπικο" στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, ωστόσο εξασφάλισε την πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης αφού η Λεβερκούζεν δεν κατάφερε να νικήσει στην έδρα της την Μπαρτσελόνα.

Η Μπαρτσελόνα ήταν καταιγιστική και με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Λιονέλ Μέσι και Λουίς Σούαρες, διέσυρε με 6-1 τη Ρόμα και προκρίθηκε πανηγυρικά στους "16". Η Λεβερκούζεν δεν κατάφερε να φύγει με νίκη από την παγωμένη Λευκορωσία και κυνηγάει το θαύμα στην τελευταία αγωνιστική του 5ου ομίλου του Champions League.

H Ρόμα πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Λεβερκούζεν, ενώ η Μπαρτσελόνα, με πρωταγωνιστή τον Νεϊμάρ επικράτησε εύκολα με 3-0 της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, αλλά έχασε με τραυματισμό τον Ιβάν Ράκιτιτς.

Το γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου δεν έφτανε για τη Λεβερκούζεν στο "Καμπ Νου". Η Μπαρτσελόνα με δύο γκολ σε δύο λεπτά από Σέρχι Ρομπέρτο και Λουίς Σουάρες πήρε τη νίκη με 2-1. Ο Τοροσίδης σκόραρε στη Λευκορωσία, όμως η Ρόμα ηττήθηκε με 3-2 από τη ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ.

Γκολ ο Τοροσίδης με την ΜΠΑΤΕ

Τελ. ανανέωση : 29/09/15 22:30

Λίγες ημέρες μετά από το γκολ του Κώστα Μανωλά στο πρωτάθλημα, ο Βασίλης Τοροσίδης σκόραρε στην αναμέτρηση με την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ για τη 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Champions League.

Η Ρόμα με την Μπαρτσελόνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο "Ολίμπικο" για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, ενώ η Λεβερκούζεν είχε εύκολο έργο κόντρα στην ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, την οποία νίκησε με 4-1 στο "Μπάι Αρίνα".

Η απουσία του Σέρχιο Αγκουέρο δεν πτόησε την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε 2-0 της Ρόμα στο "Ολίμπικο" και πήρε την πρόκριση για τη φάση των "16" του Champions League. Στο Europa League κατέληξαν οι "τζιαλορόσι" που είχαν δοκάρι με τον Κώστα Μανωλά κι έχασαν κλασική ευκαιρία στα πρώτα λεπτά με τον Χοσέ Χολέμπας.

Παρά το γεγονός πως η Ρόμα δέχθηκε την ψυχρολουσία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από την ΤΣΣΚΑ, με αποτέλεσμα να κινδυνεύει να μείνει εκτός συνέχειας του Champions League, οι παίκτες της είχαν διάθεση να επισκεφθούν ένα strip club στη Μόσχα.

O Σέρχιο Αγκουέρο εκμεταλλεύθηκε τα αμυντικά λάθη της Μπάγερν και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ανέτρεψε τα δεδομένα υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι με 3-2. Σε "νεκρό" χρόνο η ΤΣΣΚΑ απάντησε στο γκολ του Τότι και το 1-1 την κρατά ζωντανή στην υπόθεση-πρόκριση στους 16 του Champions League.

Δεν είναι ιδιαιτέρως κολακευτικά τα σχόλια των Ιταλών δημοσιογράφων για την χθεσινή εμφάνιση των Ελλήνων ποδοσφαιριστών της Ρόμα. Μόνο ο Μανωλάς "διασώθηκε", ενώ ο Τοροσίδης θεωρείται ο χειρότερος παίκτης της αναμέτρησης.

Με τη νέα νίκη της επί της Ρόμα. αυτή τη φορά με στο Μόναχο, η Μπάγερν εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκρισή της στους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ. Αλωσε το Ετιχαντ η ΤΣΣΚΑ, 2-1 την αυτοκαταστροφική Μάντσεστερ Σίτι.

Με γκολ του Μάριο Γκέτσε στο 64ο λεπτό, η Μπάγερν διπλασίασε το προβάδισμά της επί της Ρόμα κι έγινε το αδιαφιλονίκητο φαβορί για τη νίκη στην "Άλιανζ Αρίνα". Δείτε σε video το γκολ.

Θρήνος στους δρόμους της Ρώμης μετά από την αναμέτρηση της Ρόμα με την Μπάγερν Μονάχου, αφού ένας πατέρας και ο 7χρονος γιος του βρήκαν τον θάνατο στην άσφαλτο, όταν παρασύρθηκαν από διερχόμενο αυτοκίνητο.

Ο Ρούντι Γκαρσιά σε δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης μεταξύ της Ρόμα και της Μπάγερν, που είχε ως αποτέλεσμα τη συντριβή των Ρωμαίων με 1-7, ανέλαβε την ευθύνη για την ντροπιαστική ήττα.

Διαβάστε πως υποδέχθηκαν οι μεγάλες αθλητικές ιστοσελίδες της Ευρώπης την τεράστια νίκη των Βαυαρών με 7-1 κόντρα στη Ρόμα μέσα στο "Ολίμπικο". Από την Ιταλία και τη Γερμανία, μέχρι την Αγγλία και τη Γαλλία.

Μανωλάς: "Μας πήρε η κατηφόρα"

Τελ. ανανέωση : 21/10/14 23:44

Ο Κώστας Μανωλάς αναφέρθηκε στην εφιαλτική βραδιά της Ρόμα από την Μπάγερν Μονάχου και τόνισε πως το 7-1 πρέπει να ξεχαστεί το γρηγορότερο.

Ανεπανάληπτο θρίαμβο κόντρα στη Ρόμα πέτυχε η Μπάγερν η οποία συνέτριψε την αντίπαλό της με 7-1 στο Ολίμπικο. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 0-5! Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νάτχο στο 86' πλήγωσε τη Μάντσεστερ Σίτι η οποία έμεινε στο 2-2 με την ΤΣΣΚΑ στην παγωμένη Μόσχα αν και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο.

Φωτογράφος ο Ρούντι Γκαρσιά (VIDEO)

Τελ. ανανέωση : 20/10/14 17:13

Τρομερό σκηνικό στη συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα της Ρόμα με την Μπάγερν Μονάχου, με πρωταγωνιστή τον Ρούντι Γκαρσιά, ο οποίος ανέλαβε χρέη... φωτογράφου.

"Εριξε" το twitter ο Τότι

Τελ. ανανέωση : 01/10/14 15:51

Με το ρεκόρ που πέτυχε την Τρίτη το βράδυ στο "Ετιχαντ" του Μάντσεστερ ο Φραντσέσκο Τότι προκάλεσε... συμφόρηση στο twitter.

Μπουγέλωσε τον Τότι (VIDEO)

Τελ. ανανέωση : 01/10/14 08:12

Ο Τότι έγραψε ιστορία με το τέρμα που πέτυχε το βράδυ της Τρίτης στο Μάντσεστερ και μετά το τέλος του αγώνα πήρε το σοβαρό του ύφος για να κάνει σχετικές δηλώσεις. Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όμως, όπως θα περίμενε ο Ιταλός σούπερ σταρ.

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Μάντσεστερ Σίτι και Ρόμα στο ματς του "Έτιχαντ", το οποίο σημαδεύτηκε από το γεγονός ότι ο Φραντσέσκο Τότι έγινε ο γηραιότερος σκόρερ στην ιστορία του Champions League. Με γκολ του Τόμας Μίλερ στο 21ο λεπτό, η Μπάγερν επικράτησε 1-0 της ελλιπέστατης ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην άδεια, λόγω τιμωρίας, "Arena Khimki".

Η Ρόμα βρίσκεται στο Μάντσεστερ για το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League, όμως φαίνεται πως ο καιρός της αγγλικής πόλης δεν είναι κάτι που εκτίμησαν οι άνθρωποι της ομάδας.