Το... μοιραίο πέναλτι του Λόβρεν (VIDEO)

Ο Ντέγιαν Λόβρεν ήταν ο μοιραίος παίκτης για την Λίβερπουλ στην αναμέτρηση με την Μπεσίκτας, καθώς αστόχησε στη διαδικασία των πέναλτι, αφήνοντας τους "κόκκινους" εκτός της φάσης των "16" του Europa League. Δείτε το VIDEO.

Η Μπεσίκτας άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με την Λίβερπουλ στο 72ο λεπτό, ισοφαρίζοντας το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα και οδηγώντας το ματς στην παράταση. Αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν σκόραρε εκεί, κλήθηκαν να λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι, όπου έδωσαν ρεσιτάλ... εκτέλεσης.

Ενώ το σκορ ήταν 5-4 υπέρ της Μπεσίκτας, ο Λόβρεν ανέλαβε την εκτέλεση του 5ου και τελευταίου πέναλτι, στέλνοντας τελικά την μπάλα άουτ, με αποτέλεσμα η Μπεσίκτας να εξασφαλίσει το εισιτήριο για τους "16" του Europa League. Δείτε το VIDEO: