2ος γύρος: Η Σπάρτακ Τρνάβα αντίπαλος του ΠΑΟΚ

Η Σπάρτακ Τρνάβα επικράτησε 3-1 της Λίνφιλντ στο "Γουίντσορ Παρκ", προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Europa League και θα αποτελέσει αντίπαλο του ΠΑΟΚ.

Ημέρες 1997 θα αναβιώσουν στο γήπεδο της Τούμπας, καθώς η Σπάρτακ Τρνάβα διπλασίασε τις νίκες της επί της Λίνφιλντ και πήρε το εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με τον ΠΑΟΚ.

Ο Στέφεν Λόουρι έδωσε αρχικά σκορ πρόκρισης στη βορειοϊρλανδική ομάδα (34'), εν συνεχεία όμως, οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και αφού έχασαν μερικές καλές ευκαιρίες, ισοφάρισαν με τον Έρικ Σάμπο στο 54ο λεπτό.

Κατόπιν, ανέλαβε δράση ο Γιάκουμπ Βόιτους που σκόραρε στο 60' και είχε δοκάρι στο 64', ενώ δοκάρι είχε και ο Χοσέ Κασάντο στο 68', προτού ο Σάμπο διαμορφώσει το τελικό 1-3 στο 84'.

Να σημειωθεί ότι η Σπάρτακ Τρνάβα θα αγωνιστεί χωρίς τον Μίλαν Μπόρτελ στην πρώτη μονομαχία με τον ΠΑΟΚ, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 80ό λεπτό.

Η σύνθεση της Σπάρτακ Τρνάβα: Γιάκουμπεχ, Μπόρτελ, Τοτ, Τσόνκα, Γκρέσακ, Μίκοβιτς, Κασάντο, Σάμπο, Χαλίλοβιτς (76' Μπάες), Βόιτους (88' Γίρκα), Χάρμπα (70' Μίκινιτς).