Η Λιόν νίκησε την Μίλαν

Με γκολ του Αλεσάντρ Λακαζέτ στο 80ό λεπτό, η Λιόν επικράτησε 2-1 της Μίλαν σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο "Ζερλάν", υπό το βλέμμα 25.000 θεατών.

Ο Εμπάιγ Νιάνγκ έχασε καλή ευκαιρία προκειμένου να βάλει σε θέση οδηγού την Μίλαν , εν αντιθέσει με τον Ναμπίλ Φεκίρ, ο οποίος άνοιξε το σκορ για λογαριασμό της Λιόν με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 24ο λεπτό.

Εν συνεχεία, μία προσπάθεια του Άλεξ κόντραρε και βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ ο Ντιέγκο Λόπεθ βγήκε νικητής σε τετ α τετ με τον Κριστόφ Ζαλέ.

Ο Αντρέα Πόλι ισοφάρισε με δυνατό σουτ εκτός περιοχής στο 76', αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αλεσάντρ Λακαζέτ ξανάδωσε το προβάδισμα και μαζί τη νίκη στην Λιόν με κοντινό πλασέ.

Λιόν: Λόπες, Ζαλέ (76' Ζεφάν), Ροζ (61' Γκρενιέ), Ιμτιτί (61' Κονέ), Μπεντιμό (76' Λαμπιντί), Γκοναλόν (89' Καλουλού), Τολισό, Φέρι, Φεκίρ (61' Μαλμπράνκ), Μποβί (72' Μπενζιά), Ενζίε (46' Λακαζέτ).

Μίλαν: Ντιέγκο Λόπεθ (72' Ντοναρούμα), Ντε Σίλιο (62' Τζακάρντο), Άλεξ (46' Μεξές), Έλι (62' Παλέτα), Καλάμπρια (46' Αντονέλι), Νοτσερίνο (46' Πόλι), Ντε Γιονγκ, Μπερτολάτσι (62' Μάουρι), Μποναβεντούρα (62' Χόντα), Νιάνγκ, Σούσο (46' Τσέρτσι).