Κι άλλο γκολ ο Διαμαντάκος

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος συνεχίζει να σκοράρει και στο 2016 για λογαριασμό της Καρλσρούης.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος άρχισε την απόσβεση των χρημάτων που κατέβαλε η Καρλσρούη στον Ολυμπιακό για να τον κάνει δικό της αυτήν την εβδομάδα, σκοράροντας στην ισοπαλία 2-2 με την Μπράουνσβαϊγκ για την Zweiteliga.

Ο 22χρονος επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο 57' και παρότι τρία λεπτά αργότερα η ομάδα του έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ιλί Σαλαχί, κατάφερε να δώσει τη λύση.

Στο 65ο λεπτό, μετά από σέντρα από τα δεξιά του Ενρίκο Βαλεντίνι, έκανε την προβολή και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 2-2.

Ο Έλληνας διεθνής φορ έφτασε τα πέντε γκολ σε δώδεκα εμφανίσεις με τον γερμανικό σύλλογο τη φετινή σεζόν.