"Αυτοκτόνησε" ο Πανθρακικός

Αν και προηγήθηκε με 2-0, ο Πανθρακικός ισοφαρίστηκε από την Αναγέννηση Γιαννιτσών και έχασε πέναλτι στο 89ο λεπτό.

Η ομάδα της Κομοτηνής άνοιξε το σκορ στο 23' με κεφαλιά του Βαγγελόπουλου και διπλασίασε τα τέρματά της έξι λεπτά αργότερα με όμορφο πλασέ του Μίνγκα. Το προβάδισμα ήταν ιδιαίτερα σημαντικό, αν αναλογιστεί κανείς ότι μέχρι σήμερα οι φιλοξενούμενοι είχαν δεχθεί μόλις πέντε γκολ στο πρωτάθλημα.

Από την άλλη πλευρά, η Αναγέννηση είχε βάλει μόλις εννέα γκολ στο πρωτάθλημα, ωστόσο τα στατιστικά δεν παίζουν μπάλα. Ο σύλλογος των Γιαννιτσών μείωσε στο 55' με ένα πολύ όμορφο σουτ του Κυζιρίδη και ισοφάρισε στο 82' με κοντινή προσπάθεια του Τζεβελέκη, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή ένα λεπτό νωρίτερα.

Παρόλα αυτά ο Πανθρακικός είχε τη μεγάλη ευκαιρία να φύγει νικητής από την Πέλλα, όταν στο 88' ο Κοντογουλίδης κέρδισε πέναλτι από τον Τέλλο (ο τελευταίος αποβλήθηκε). Εν τέλει η τύχη έκλεισε το μάτι στους γηπεδούχους, αφού ο Χλωρός σημάδεψε το δεξί δοκάρι, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Αποστόλου και απομακρύνθηκε.