Θρίαμβος της ΑΕΛ στα Μέγαρα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρχιο Πόνσε, ο οποίος έβαλε δύο γκολ και ετοίμασε άλλο ένα, η ΑΕΛ επικράτησε 3-0 του Βύζαντα στα Μέγαρα και αναρριχήθηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου, ο Αργεντινός άσος τροφοδότησε τον Θανάση Τσίγκα και εκείνος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 29ο ο Πόνσε διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ατομική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε, ο Βύζας προσπάθησε να μειώσει, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν τελικά αυτοί που ξαναβρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα (στο 79ο λεπτό).

Βύζας Μεγάρων (Γεωργούλης): Πουρής, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βλάχος Θ., Νικολόπουλος, Μπιτσάκος, Ρεκλείτης (64' Ζάρκος), Αρναρέλης (33' Διαμαντόπουλος), Βλάχος Π. (54' Σιώκος), Κρολ, Δημητρίου.

ΑΕΛ (Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Καρακώστας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Λιαπάκης, Πόνσε, Τσίγκας (58' Κρητικός), Χασομέρης (53' Ζεκίνια), Μπλέντι (69' Τσιάρας).