Συνέχισαν με νίκες Ολυμπιακός Βόλου και Κέρκυρα

Ο Ολυμπιακός Βόλου εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και επικρατώντας 2-0 του Ηρακλή Ψαχνών διεύρυνε στους 15 βαθμούς τη μεταξύ τους διαφορά. Νωρίτερα η Κέρκυρα νίκησε με το ίδιο σκορ τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Νότιος όμιλος

Η αποβολή του Αλέξανδρου Τσούτση στο 34ο λεπτό έγειρε την πλάστιγγα υπέρ του Ολυμπιακού Βόλου, που επιβλήθηκε 2-0 του Ηρακλή Ψαχνών και εκτόξευσε στους 15 βαθμούς τη μεταξύ τους διαφορά. Έπειτα από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, ο Μάριο Μπρέσκα βρήκε τον Μάριο Γκούρμα (στο 48ο λεπτό) κι εκείνος άνοιξε το σκορ με σουτ στην κίνηση. Από δημιουργός, μάλιστα, ο Μπρέσκα λίγο έλειψε να γίνει εκτελεστής, αλλά η δυνατή εκτέλεση φάουλ του στο 80ό λεπτό τράνταξε τη συμβολή των δοκών του Χρήστου Αθανασόπουλου. Τελικά ο Θανάσης Πινδώνης, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 68ο λεπτό, ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με ψηλοκρεμαστό σουτ στο παραθυράκι.

Ολυμπιακός Βόλου (Ρόκα): Γεωργίου, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κατσιαρός, Ρόκας, Κατσίκης (68' Πινδώνης), Καπετάνος (46' Καρίλ), Μπρέσκα, Νικολιάς, Γκούρμα (85' Ντινόπουλος).

Ηρακλής Ψαχνών (Γράφας): Αθανασόπουλος, Τζανής, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Τσιμόντζι, Πατσατζόγλου Χ., Καλαϊτζίδης (67' Γκεμίσης), Μπουμάλ (89' Ντελέκος), Στάγιτς (40' Γκμπαγκουιντί), Τσούτσης, Σταματής.

Βόρειος όμιλος

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζόραν Μπαλντοβάλιεβ, η Κέρκυρα επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και επανήλθε στις επιτυχίες μετά από δύο συνεχόμενες απώλειες. Εννέα λεπτά χρειάστηκε η πρωτοπόρος του Βορείου ομίλου για να ανοίξει το σκορ με τον Σκοπιανό μεσοεπιθετικό, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε ασίστ του Νίκου Γυφτοκώστα. Το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν ανοικτά λειτούργησε ευεργετικά για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, καθώς στο 16ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Δημήτρη Σουάνη και στο 34ο διπλασίασε τα γκολ της με κεφαλιά του Μπαλντοβάλιεβ. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Αλέξη Αλεξίου ανέβασαν την απόδοσή τους, ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα.

Κέρκυρα (Γρηγορίου): Βρονταράς, Γκόμες, Παππάς, Ραπτάκης, Βλάχος, Ναγιάρ (57' Καραγιαννίδης), Ανδρεόπουλος, Σουάνης, Ζορμπάς (74' Καραδέμητρος), Γυφτοκώστας (80' Τσαουσάι), Μπαλντοβάλιεβ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Αλεξίου): Καρατζιοβαλής, Τσερκέζος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Μπερτέν, Τζανδάρης, Μωυσίδης (61' Καθάριος), Παρμαξίδης (46' Βέργος), Πέλκας, Πόποβιτς (67' Βλάχος), Ναλμπάντης.