Δραματικό φινάλε στη Ζάκυνθο, σε περιπέτειες ο Παναιγιάλειος

Με δύο γκολ στο τελευταίο τετράλεπτο, η Αναγέννηση Καρδίτσας κατάφερε να κάνει την απόλυτη ανατροπή στην έδρα της Ζακύνθου (1-2) και να φύγει με ένα σωτήριο διπλό από το νησί του Ιονίου. Απότομα προσγειώθηκε ο Παναιγιάλειος στο Κρανίδι, όπου γνώρισε την ήττα από την Ερμιονίδα με 3-1 και πλέον μπαίνει σε περιπέτειες.

1ος Όμιλος

Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος 3-1

Αποφασισμένη μπήκε στον αγώνα κόντρα στον Παναιγιάλειο η Ερμιονίδα. Μόλις στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν καλή ευκαιρία για γκολ, όμως ο Παβίσεβιτς αιφνιδιάστηκε από την μπαλιά του Δωματά, όμως 5 λεπτά αργότερα, ο τελευταίος άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ. Στο 26' η Ερμιονίδα διπλασίασε τα τέρματά της με φανταστικό σουτ του Παβίσεβιτς. Ο Παναιγιάλειος παρουσιάστηκε καλύτερος στο δεύτερο μέρος και βρήκε το γκολ που έψαχνε στο 74ο λεπτό με τον Σκαρτσίλα. Ωστόσο στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Παβίσεβιτς που το εκτέλεσε ήταν εύστοχος, γράφοντας το τελικό 3-1.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός 2-1

(12'Χιντζίδης, 79' Καρακατσάνης- 34' Αχαλινόπουλος)

Πιερικός - Τύρναβος 0-2

(70' Αλεξίου, 82' Ότα)

2ος Όμιλος

Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-2

Δραματικό ήταν το φινάλε στην Ζάκυνθο όπου η τοπική ομάδα υποδέχθηκε την Αναγέννηση Καρδίτσας. Στο 31ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το γκολ με Κυριακίδη έπειτα από κόρνερ του Ευθυμιάδη. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν τα πάνω κάτω. Στο 88ο λεπτό η Αναγέννηση κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με τον Τζέκο. Από το σημείο αυτό και μετά οι φιλοξενούμενοι το "πίστεψαν", βγήκαν μπροστά και στην τελευταία φάση του αγώνα έγραψαν το 1-2 με τρομερό σουτ του Βουτσιά.

Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών 2-1

(25' Ντουρμισάι,29'Πίκολο -15' Πουλάκος)

6. Πιερικός -3

* Μένουν στην Football League οι τρεις πρώτοι κάθε ομίλου, υποβιβάζονται οι υπόλοιποι.

16:50
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Football League σε Βόρειο και Νότιο όμιλο.
17:04
Σέντρα στα ματς του Βορείου Ομίλου!
17:07
Αναγνωριστικό το πρώτο 10λεπτο στα δύο παιχνίδια.
17:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων.
17:08
Αγροτικός Αστέρας (Διλμπέρης): Βοσνιάδης, Βελλίνης, Χιντζίδης, Ντόικιτς, Καραντασιάδης, Πάτο, Σαμουηλίδης, Μίλιτς, Τσεμπερίδης, Καρακατσάνης

Αιγινιακός (Διγκόζης): Τόλιος, Αραμπατζής, Μπερτέν, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Ντος Σάντος, Φαμπίνιο, Αχαλινόπουλος, Πέντα, Γουέλκαμ, Καζάκης
17:11
Ζάκυνθος (Ακίνο): Πολίτης, Κυριακίδης, Στασινόπουλος, Τσόπελας, Νόνης, Κριτσμάρεβιτς, Πιτταράς, Ευθυμιάδης, Οικονόμου, Μπλέτσας, Κρολ

Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Τσάμης, Φωτιάς, Οικονόμου, Νίκιτς, Μπιντέλης, Πέεφ, Γκουγκούδης, Βουτσιάς, Παναγιωτόπουλος
17:12
12' Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ.

17:25
Σε πολύ λίγο ξεκινούν και τα ματς του Νοτίου Ομίλου.
17:26
Θυμίζουμε πως οι τρεις πρώτοι κάθε ομίλου παραμένουν στην κατηγορία, ενώ οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.
17:30
25' Πιερικός - Τύρναβος: Καλύτερα πατούν οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι που ψάχνουν τη νίκη για να... ελπίζουν.
17:31
Σέντρα και στα παιχνίδια του Νοτίου Ομίλου.
17:36
31' Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας: ΓΚΟΛ! Ο Κυριακίδης μετά από κόρνερ του Ευθυμιάδη βάζει μπροστά στο σκορ την Ζάκυνθο.
17:38
33' Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός: ΓΚΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι καταφέρνουν να ισοφαρίσουν.
17:44
Παραμένει το 0-0 σε όλα τα ματς του Νοτίου Ομίλου.
17:47
15' Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος: ΓΚΟΛ! Ο Δωματάς μπήκε στην περιοχή και με σουτ άνοιξε το σκορ στο Κρανίδι.
17:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα ματς του Βορείου Ομίλου.
17:49
15' Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών: ΓΚΟΛ! Από κόρνερ του Πατσατζόγλου, ο Πουλάκος με κεφαλιά κάνει το 0-1.
17:56
24' Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι φέρνουν το ματς στα ίσια.
18:02
26' Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος: ΓΚΟΛ! O Παβίσεβιτς με δυνατό σουτ δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Ερμιονίδα.
18:05
29' Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι καταφέρνουν να γυρίσουν το ματς. Σκόρερ ο Πίκολο με κεφαλιά.
18:08
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων του Βορείου Ομίλου.
18:18
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα παιχνίδια του Νοτίου Ομίλου.
18:30
Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στα ματς του Βορείου ομίλου.
18:35
70' Πιερικός - Τύρναβος: ΓΚΟΛ! O Τύρναβος ανοίγει το σκορ με τον Αλεξίου.
18:38
80' Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-1
18:45
88' Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας: ΓΚΟΛ! Δύο λεπτά πριν το φινάλε οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν σε 1-1.
18:50
52' Αχαρναϊκός - Επισκοπή: ΓΚΟΛ! Ο Ταμπάκης βάζει μπροστά στο σκορ τον Αχαρναϊκό.
18:51
90' Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας: ΓΚΟΛ! Η απόλυτη ανατροπή είναι γεγονός για την Αναγέννηση! 1-2 οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε.
19:13
Οδεύουμε προς το φινάλε των αναμετρήσεων. Φουλ του... γηπεδούχου προς το παρόν.
19:18
Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν και τρίτο γκολ ρίχνοντας στο καναβάτσο τους Αιγιώτες.