Εύκολα τα Χανιά, 2-0 την Αναγέννηση

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ούγκο Μασάδο, τα Χανιά επικράτησαν με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και πλησίασαν σε απόσταση τριών βαθμών από τη δεύτερη θέση.

Τα Χανιά είχαν εύκολο έργο απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας, την οποία νίκησαν με 2-0, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ούγκο Μασάδο.

Ο Πορτογάλος μέσος είχε καταλυτική παρουσία, αφού από τα πόδια ξεκίνησαν και τα δύο γκολ της ομάδας του. Στο 25', ο Δημήτρης Κουτσόπουλος απέκρουσε ασταθώς την μπάλα, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μασάδο κι ο Γιάννης Γκέσιος με κοντινή προβολή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πορτογάλος άσος εκτέλεσε εκ νέου φάουλ κι ο Χαράλαμπος Μπριλάκης με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0. Η Αναγέννηση προσπάθησε να μειώσει το σκορ, ώστε να επιστρέψει στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αξίζει να σημειωθεί πως ντεμπούτο με την ομάδα των Χανίων έκανε ο 15χρονος, Μιχαλανδρέας Νύκταρης.

Χανιά (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Παγώνης, Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος, Μπριλάκης, Μασάδο, Ν. Νύκταρης (67' Δεινόπαπας), Σαΐν, Μπουζούκης (46' Ρίκκα), Γκέσιος (90'+2' M. Νύκταρης), Λίτα

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος, Ρούσσης (72' Μαυριάς), Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Υφαντής, Μπλέντι, Τσίτας (58' Τσούκαλος), Μοσχάκης (58' Μπιτέλης), Πιτταράς.