Ανατροπή η ΑΕΛ, ασταμάτητος ο Ηρακλής

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27', η ΑΕΛ επικράτησε εκτός έδρας του Τυρνάβου και πλησίασε τον Ολυμπιακό Βόλου στην 4η θέση. Ασταμάτητος ο Ηρακλής (1-0 τον Φωκικό), νίκες για Λαμία, Ολυμπιακό Βόλου, "διπλά" για Επισκοπή και Ερμιονίδα.

2ος όμιλος

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στη Football League οι πρωτοπόροι του 2ου ομίλου, καθώς ο Ηρακλής επικράτησε του Φωκικού με 1-0 στο "Καυτανζόγλειο" την ίδια ώρα που η Λαμία, αν και καρδιοχτύπησε, πήρε τη νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-1. Με γκολ του Κρισμάρεβιτς μόλις στο 5ο λεπτό, η Ζάκυνθος επικράτησε εντός έδρας του Εθνικού Γαζώρου και εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς.

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας, η ΑΕΛ βρέθηκε να χάνει από τον Τύρναβο στο 27', ωστόσο με αυτογκόλ του Παληγεώργου στο 37' και τον Μπανούση να σκοράρει από κοντά πέντε λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, πήρε τελικά τη νίκη και πλησίασε τον Ολυμπιακό Βόλου στην 4η θέση της βαθμολογίας.

1ος όμιλος

Από τα αποτελέσματα του 1ου ομίλου ξεχωρίζουν τα διπλά της Επισκοπής και της Ερμιονίδας επί του Φωστήρα και του Ηρακλή Ψαχνών αντίστοιχα. Στην άλλη αναμέτρηση της ημέρας, ο Αχαρναϊκός επικράτησε της Καλλιθέας με 1-0 με "χρυσό" σκόρερ τον Ιορδανίδη στο 69'. Μεγάλη νίκη και για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο οποίος... διέλυσε με 4-0 τον Πιερικό, με τους Τριανταφυλλάκο, Μπαλντοβαλίεβ, Θέο και Καρρά να βρίσκουν δίχτυα.