ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ: Ξέσπασε σε λυγμούς ο Περόνε μετά το χαμένο πέναλτι (PHOTOS & VIDEO)

Σε ένα ματς για γερά νεύρα η ΑΕΛ κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 του Ηρακλή στο "Καυταντζόγλειο" και να κερδίσει μία θέση στα Play Off της Football League, με τον "Γηραιό" να χάνει πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον αρνητικό πρωταγωνιστή, Εμάνουελ Περόνε, να ξεσπάει σε λυγμούς με τη λήξη του ματς.

Η ΑΕΛ ήταν η κερδισμένη της τελευταίας αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Football League, καθώς επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη και πανηγύρισε την είσοδό της στα Play Off της κατηγορίας.

Σε ένα ματς που "έσπασαν" καρδιές, ο "Γηραιός" είχε την ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ο Εμάνουελ Περόνε αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Ο Αργεντινός επιθετικός, μετά τη λήξη του αγώνα, δεν άντεξε την ένταση της στιγμής και έβαλε τα κλάματα, με τους συμπαίκτες του να τον παρηγορούν και τον ίδιο να στρέφεται προς τους οπαδούς της ομάδας ζητώντας συγγνώμη και κρατώντας διαρκώς ένα κασκόλ του Ηρακλή.