4η αγ.: Ακολουθεί κατά πόδα ο Ολυμπιακός Βόλου

Υπόθεση Παναιτωλικού και Ολυμπιακού Βόλου είναι πλέον τα πλέι οφ. Η ομάδα του Αγρινίου νίκησε 2-1 τη Νίκη Βόλου και οδηγεί την κούρσα, με τους "ερυθρόλευκους" να ακολουθούν στο -3 μετά το επιβλητικό 4-0 επί του Ηρακλή στο Πανθεσσαλικό.

Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου 2-1

Την ώρα που ο Παναιτωλικός κινδυνεύει με αφαίρεση 7 βαθμών μετά τη δίωξη που άσκησε ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος με αφορμή την κροτίδα που πετάχθηκε στον ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού Βόλου, Σταμάτη Καρρά, η ομάδα του Αγρινίου συνεχίζει να κρατά την πρώτη θέση στα πλέι οφ και την επιστροφή της στη Super League.

Το ματς κόντρα στη Νίκη Βόλου είχε χιτσκοκικό χαρακτήρα με την ομάδα του Χαραλαμπίδη να ανοίγει το σκορ στο 40ο λεπτό με γκολ του Σκούφαλη. Στη συνέχεια, όμως, ο Μελισσάς πήρε τη... σκυτάλη και με δύο τέρματα (45' και 70') χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις δέχθηκε επίτηδες κόκκινη κάρτα για να μην απουσιάσει από το ματς της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου που αναμένεται να κρίνει το εισιτήριο της ανόδου.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τακίδης, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας, Σφακιανάκης, Μουμίν, Σίσιτς, Φαβάλι (84' Ιορδανίδης), Καμαρά (90' Αραμπατζής), Κουτσοσπύρος (85' Πασάς).

Νίκη Βόλου (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Βούρας, Καρατζάς, Ψιάνος, Χατζής, Βέρτζος, Παπαδόπουλος, Πουρτουλίδης, Λαλίν (75' Φλίγκος), Σκούφαλης (65' Ριζογιάννης), Κυριάκος, Τάντιτς.

Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 4-0

Στο Πανθεσσαλικό ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε πάρτι απέναντι στον Ηρακλή με πρωταγωνιστή τον Μάριο Μπρέσκα, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ. Ο χορός των γκολ, βέβαια, άρχισε από τον Σολάκη, ο οποίος νωρίς-νωρίς και συγκεκριμένα στο 17' έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική. Στο 34ο λεπτό ο Μπρέσκα κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καπετάνος και στο β' μέρος ο με δύο γκολ έβαλε την προσωπική του σφραγίδα στον τελικό θρίαμβο. Στο 67ο και στο 82ο λεπτό ο Σλοβάκος στράικερ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Πινδώνης, Κατσιαρός (38' Γουσούλης), Γκότοβος, Γόγολος, Τσιάτσιος, Μπολάτι, Καπετάνος, Μπρέσκα (83' Ναντάγια), Σολάκης (72' Ανιέτε), Γενγκά.

Ηρακλής (Σίνισα Γκόγκιτς): Χουάντερσον, Χ. Παληγεώργος, Λόπεθ, Νατσούρας, Βαγγελόπουλος (51' λ.τ Σαράφογλου), Σαββίδης, Φερνάντεζ, Στεφανίδης, Ισαάκ (70' Νατσιόπουλος), Σουλίδης (40' Κιρόφσκι), Σιατραβάνης.

ΤΟ LIVE ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:

20:01
Καλησπέρα σας
20:03
Θα παρακολουθήσετε τις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής των play off της Football League
20:03
Το σημερινό πρόγραμμα:

Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής
20:04
Οι συνθέσεις του αγώνα Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου:

Παναιτωλικός: Τακίδης, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας, Σφακιανάκης, Μουμίν, Σίσιτς, Φαβάλι, Καμαρά, Κουτσοσπύρος.

Νίκη Βόλου: Βούρας, Καρατζάς, Ψιάνος, Χατζής, Βέρτζος, Παπαδόπουλος, Πουρτουλίδης, Λαλίν, Σκούφαλης, Κυριάκος, Τάντιτς.
20:04
Οι συνθέσεις του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής:

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Πινδώνης, Κατσιαρός, Γκότοβος, Γόγολος, Τσιάτσιος, Μπολάτι, Καπετάνος, Μπρέσκα, Σολάκης, Γενγκά.

Ηρακλής: Χουάντερσον, Χ. Παληγεώργος, Λόπεθ, Νατσούρας, Βαγγελόπουλος, Σαββίδης, Φερνάντεζ, Στεφανίδης, Ισαάκ, Σουλίδης, Σιατραβάνης.

20:15
Να σας ενημερώσουμε πως στην ΠΑΕ Παναιτωλικός ασκήθηκε πειθαρχική δίωξη για τα όσα έγιναν στο ματς με τον Ολυμπιακό Βόλου και τον τραυματισμό του παίκτη Σταμάτη Καρρά
20:17
Μάλιστα η ΠΑΕ Παναιτωλικός κλήθηκε με το άρθρο 22 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ, ο οποίος έχει να κάνει με "διαστρέβλωση- αλλοίωση συνθηκών διεξαγωγής αγώνα" και αν η ΠΑΕ είναι υπαίτια τιμωρείται με αφαίρεση επτά βαθμών και με πρόστιμο από 30 έως 80.000 ευρώ.
20:18
14': Πρώτη ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Ισαάκ να κάνει το σουτ και τον Γκίτκο να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα
20:20
17': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Ολυμπιακός Βόλου άνοιξε το σκορ με τον Σολάκη. Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 1-0
20:29
Στο Αγρίνιο δεν υπάρχει μέχει στιγμής η πολύ μεγάλη φάση από Παναιτωλικό και Νίκη Βόλου
20:41
33': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Κουτσοσπύρο να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή και να σπρώξει την μπάλα στα δύχτια η οποία πήγε παράλληλα με την γραμμή του τέρματος και κατέληξε άουτ
20:42
34': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Ολυμπιακός Βόλου διπλασίασε τα τέρματά του με πέναλτι του Καπετάνου. Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 2-0
20:47
40': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η Νίκη Βόλου άνοιξε το σκορ στο Αγρίνιο με γκολ του Σκούφαλη. Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου 0-1
20:50
Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό. Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 2-0
20:53
47': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μελισσά. Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου 1-1
21:33
67': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Ολυμπιακός Βόλου πετυχε και τρίτο γκολ με τον Μπρέσκα. Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 3-0
21:37
69': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Δεύτερο γκολ για τον Μελισσά και τον Παναιτωλικό. Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου 2-1
21:44
82': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Τέταρτο γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Μπρέσκα. Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 4-0