5η αγ.: Μίλησε στο φινάλε ο Εθνικός

Με απολογισμό πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς και συντελεστή τερμάτων 13-0 (!), ο Εθνικός Γαζώρου συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του.

Νέο θύμα του ήταν η Δόξα Κρανούλας, η οποία προέβαλε αντίσταση μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια λύγισε. Ο Άγγος έλυσε τον... γόρδιο δεσμό στο 82', ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Μαχαιρούδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Εύκολο απόγευμα είχε η Νίκη Βόλου με αντίπαλο τον Αετό Σκύδρας. Η θεσσαλική ομάδα επικράτησε 3-0 χάρη στα γκολ των Αναστασίου (32') και Πουλάκου (38', 76').

Με γκολ του Πουταχίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τηλυκράτης επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα της Λευκάδας προηγήθηκε στο 40ό λεπτό με τον Κατσίκη, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μωυσιάδη στο 62'.