17η αγ.: Χέρι-χέρι Παναιγιάλειος και Αχαρναϊκός

Το εναρκτήριο "5 στα 5" του Παναιγιάλειου αποτελεί μακρινή ανάμνηση, αφού μετά την ήττα του στο ντέρμπι με τον Φωστήρα (1-0), ο Αχαρναϊκός τον έπιασε στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Football League 2.

Ελάχιστες συγκινήσεις επεφύλασσε το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής μεταξύ του Φωστήρα και του Παναιγιάλειου. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και είχαν δοκάρι στο 52' με τον Βασίλη Μπούνα, η ομάδα του Ταύρου όμως ήταν αυτή που σκόραρε (στο 75' με τον Σπύρο Δωροβίνη) και πήρε τη νίκη.

Ο Αχαρναϊκός δεν άφησε να περάσει ανεκμετάλλευτη η ήττα του Παναιγιάλειου και χάρη στη δύσκολη νίκη του επί του Αστέρα Μαγούλας, ανέβηκε στην κορυφή. Η ομάδα του Αντώνη Πριόνα προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με σουτ του Γιάννη Χρυσάφη, αλλά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με σουτ του Κοσμά Γκέζου (στο 43') και πέναλτι του Αμπντέλ Ραχίμ (στο 83').