19η αγ.: Ήττα-σοκ του Παναιγιάλειου, πλησιάζει ο Φωστήρας

Ο Ρούβας υποχρέωσε τον Παναιγιάλειο στην πρώτη εφετινή εντός έδρας ήττα του (1-0) και, παράλληλα, διατήρησε το αήττητο για 5η συνεχόμενη αγωνιστική. Νίκη ανόδου ο Φωστήρας, 2-0 την Επισκοπή.

Η κρητική ομάδα σκόραρε στο 31ο λεπτό με γυριστή κεφαλιά του Γιάννη Φουκαράκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Κορδονούρη και θα μπορούσε να κάνει το 2-0 αν ο Δημήτρης Παντελής ήταν πιο ψύχραιμος στο 44'.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν σημαντικές ευκαιρίες μέχρι το 85ο λεπτό. Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Λεωνίδας Σκαρτσίλας σημάδεψε με σουτ το οριζόντιο δοκάρι του Λυράκη, ενώ στο 89' η κεφαλιά του Τάκη Παπαδόπουλου πέρασε άουτ.

Σημαντικό βήμα για την άνοδο στη Football League έκανε ο Φωστήρας που επικράτησε 2-0 της Επισκοπής. Η ομάδα του Ταύρου προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σπύρου Δωροβίνη και κλείδωσε τη νίκη στο 72ο με σουτ του Ηλία Κάμπα.