21η αγ.: Μόνος στην κορυφή ο Αχαρναϊκός

Ο Αχαρναϊκός εκμεταλλεύθηκε τη νέα ήττα του Παναιγιάλειου και μετά το άνετο 2-0 επί των Χανίων έμεινε μόνος στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Football League 2.

Η ομάδα του Μενιδίου προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με σουτ του Κώστα Νεοφύτου και πήρε σαφές προβάδισμα για τη νίκη όταν ο Αλέξανδρος Χριστόπουλος έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 22ο λεπτό. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν το σουτ του Αλέξη Κουμπρόγλου στο 54' δεν έβρισκε το οριζόντιο δοκάρι του Κώστα Θεοδωρόπουλου.

Την 3η συνεχόμενη ήττα του υπέστη ο Παναιγιάλειος, αυτή τη φορά από την Γλυφάδα με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό με σουτ του Γιάννη Κόντι, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Γιάννη Λαζανά στο 47ο, αλλά ο Γιάννης Κολοτούρος είπε την τελευταία λέξη στο 59ο λεπτό και χάρισε το τρίποντο στο σύλλογο των νοτίων προαστίων. Η Γλυφάδα είχε και την τύχη με το μέρος της, αφού στο 92' ο Γιάννης Μπουρλάκης σημάδεψε το δοκάρι του Γιάννη Χώνου.