Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης 1-1

Το κάκιστο παιχνίδι των Περιβολίων δεν ανέδειξε νικητή, αφού Πλατανιάς και Απόλλων σκόραραν στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Ο Νταβίντ Τόρες άνοιξε το σκορ, ενώ ο Θανάσης Παντελιάδης ισοφάρισε.

Ο Απόλλων Σμύρνης, εν αντιθέσει με τον Πλατανιά, παρατάχθηκε με πολλές απουσίες στον αγώνα των Περιβολίων, ωστόσο αυτό δεν τον εμπόδισε να έχει την, ελαφριά ειν' η αλήθεια, υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου. Στα πρώτα 40 λεπτά οι δύο γκολκίπερ περιορίστηκαν σε ρόλο θεατή, ενώ στα τελευταία πέντε το παιχνίδι απέκτησε ενδιαφέρον. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 40ό λεπτό με κεφαλιά του Νταβίντ Τόρες, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις καθυστερήσεις με εξ επαφής κεφαλιά του Θανάση Παντελιάδη.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης προέβη σε αλλαγές προσώπων με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ενώ στο 60ό λεπτό πραγματοποίησε και την τρίτη του κίνηση. Νωρίς-νωρίς φρέσκαρε την ομάδα του και ο Αλέκος Βοσνιάδης, ωστόσο το θέαμα παρέμεινε σε ρηχά επίπεδα. Οι "ερυθρόλευκοι" βελτίωσαν ελάχιστα την εικόνα τους και η "ελαφρά ταξιαρχία" έφυγε από τα Περιβόλια με ένα αποτέλεσμα που τον βάζει σε θέση οδηγού ενόψει του επαναληπτικού της 30ής Οκτωβρίου (18:00).

Πλατανιάς: Περιστερίδης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Φαΐσκα, Ιντζίδης, Σιώπης, Τέτε, Μπέλιτς (46' Κάταϊ), Πόποβιτς (46' Γουνδουλάκης), Ναζλίδης (60' Μπεριάν) Τόρες.

Απόλλων Σμύρνης: Γουμάγιας, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Παπαζαχαρίας, Βέρτζος, Κόρμπος, Άλβαρες, Μίνγκας (69' Μπλάζεκ), Τσοκάνης (80' Zoυέλα), Μπάρκογλου (61' Τσεμπερίδης), Φαρινόλα.