1η αγ.: Μοιρασιά στο Καυτανζόγλειο, πέρασε από τα Ψαχνά ο Ατρόμητος

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Ηρακλής και Λεβαδειακός στο Καυτανζόγλειο, σε αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας, ενώ αντίθετα ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια, αρχίζοντας ιδανικά τις υποχρεώσεις του στον 5ο όμιλο.

Το live των αγώνων

16:08
Καλωσήρθατε στο live των αναμετρήσεων Ηρακλής-Λεβαδειακός και Ηρακλής Ψαχνών-Ατρόμητος στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
16:17
Ηρακλής: Χουάντερσον, Ζιάμπαρης, Στάμου, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Περόνε, Σιατραβάνης, Πασάς, Ρομάνο.

Λεβαδειακός: Πρζιρόβσκι, Σκέμπης, Πρόγιτς, Μάγκας, Τομάς, Σάντσες, Κονέ, Γκόμες, Νικολακάκης, Γιακουμάκης, Μιλοσάβλιεβ.
16:25
Hρακλής Ψαχνών: Mελίσσας, Παλαιολόγος, Ραπτάκης, Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Μπακομήτρος, Γκεμίσης, Φλίγκος, Νάκας, Ράντι, Γουόρντεν.

Ατρόμητος:
Γκορμπούνοβ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κούρος, Ούμπιδες, Μπάλλας, Τάτος, Γεωργίου, Καραμάνος, Παπάζογλου.
16:26
Σέντρα στους αγώνες.
16:29
Καυτανζόγλειο: Οι πάγκοι είναι κολλημένοι μπροστά από τη θύρα των επισήμων εξαιτίας του πολύ δυνατού αέρα εξαιτίας του δυνατού αέρα. Για τον ίδιο λόγο υπάρχει μια διμοιρία των ΜΑΤ πίσω από τον πάγκο του Λεβαδειακού.
16:33
ΓΚΟΛ! Ηρακλής - Λεβαδειακός 1-0
16:35
Καυτανζόγλειο (9ο λεπτό): Ο Ρομάνο βρίσκει τον Περόνε, εκείνος κάνει μια ωραία παράλληλη μπαλιά στον Σιατραβάνη, ο οποίος δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ.
16:36
Καυτανζόγλειο (10ο λεπτό): Ο Πασάς δεν καταφέρνει να αποφύγει τον Πρζιρόβσκι. Μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ.
16:38
Ψαχνά (8ο λεπτό): Άστοχο σουτ του Παπάζογλου μέσα από την περιοχή.
16:44
Ψαχνά: Πολύ μεγάλη η ένταση του αέρα, δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών.
16:47
Ψαχνά: Στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου βρίσκεται ο, κατά τα φαινόμενα, νέος τεχνικός του Ατρομήτου Ρικάρντο Σα Πίντο, ο οποίος κρατάει συνεχώς σημειώσεις.
16:49
Kαυτανζόγλειο (21ο λεπτό): Ο Ρομάνο βρίσκει τον Περόνε, εκείνος κατεβάζει ωραία και κάνει το σουτ που κοντράρει σε σώματα.
16:54
Kαυτανζόγλειο (27ο λεπτό): Λάθος του Μάγκα, ο Πασάς μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16:55
Ψαχνά (30ό λεπτό): Βαθιά μπαλιά στην περιοχή του Ατρομήτου, ο Φλίγκος σουτάρει και στέλνει την μπάλα άουτ. Να σημειωθεί ότι είναι από τις σπάνιες φορές που ο 29χρονος επιθετικός αγωνίζεται σε ρόλο εξτρέμ.
17:10
Ψαχνά (43ο λεπτό): Σέντρα του Παπαδόπουλου από αριστερά, ο Γκορμπούνοβ αιφνιδιάζεται από τον αέρα και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.
17:33
Ψαχνά (48ο λεπτό): Ο Φλίγκος αποφεύγει τον Λαζαρίδη, πλασάρει άουτ και χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.
17:36
Καυτανζόγλειο (52ο λεπτό): Ο Ηρακλής απειλεί με σουτ του Πουρτουλίδη και λίγες στιγμές αργότερα με τον Περόνε (ο Πρζιρόβσκι του παίρνει την μπουκιά απ' το στόμα).
17:42
ΓΚΟΛ! Ηρακλής - Λεβαδειακός 1-1
17:44
Καυτανζόγλειο (59o λεπτό): Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κονέ και δύο αποκρούσεις του Χουάντερσον σε ισάριθμα σουτ, ο Μπορνταγκαράι, που έχει περάσει ως αλλαγή, ισοφαρίζει με κοντινή προσπάθεια.
17:54
Καυτανζόγλειο (74o λεπτό): Kεφαλιά του Περόνε, ο Πρζιρόβσκι αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.
17:57
Ψαχνά (73ο λεπτό): Με εξαίρεση την ευκαιρία του Φλίγκου, το δεύτερο ημίχρονο δεν έχει καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ο ρυθμός είναι πολύ χαμηλός.
17:58
ΓΚΟΛ! Ηρακλής Ψαχνών - Ατρόμητος 0-1
17:59
Ψαχνά (75ο λεπτό): Τρομερό σουτ του Κούρου με το αριστερό, η μπάλα καρφώνεται στα δίχτυα του Μελίσσα.
18:03
Ψαχνά (81ο λεπτό): Σέντρα-σουτ του Γκαρσία, η μπάλα άουτ.
18:07
Καυτανζόγλειο (79ο λεπτό): Σουτ του Αγγελούδη, η μπάλα λίγο άουτ.
18:09
Καυτανζόγλειο (86ο λεπτό): Ο Περόνε παραβιάζει την εστία του Πρζιρόβσκι, αλλά δεν χρίζεται σκόρερ επειδή βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.