ΑΕΚ: 4-0 το φιλικό με την Κ20

Στο "οικογενειακό" φιλικό που έγινε το μεσημέρι στα Σπάτα η πρώτη ομάδα της ΑΕΚ νίκησε με 4-0 τη δεύτερη ομάδα των Νέων του Στέλιου Μανωλά.

H AEK προηγήθηκε στο 6’ από σέντρα του Μπουονανότε και κεφαλιά του Τζεμπούρ. Το 2-0 με πολύ ωραίο σουτ από τα αριστερά έκανε στο 35’ ο Μπουονανότε και ο Κορδέρο με κεφαλιά στο 43’, μετά από κόρνερ του b, διαμόρφωσε σε 3-0 το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρισάντους στο 65’ μετά από κόρνερ του Μπουονανότε διαμόρφωσε με κεφαλιά το τελικό 4-0, ενώ στο 77’ η ΑΕΚ είχε δοκάρι από το σουτ του Πλατέλλα.

AEK:Ανέστης (60’ Καραγκιολίδης), Μπακάκης, Αρθο, Φαγιέ, Πεταυράκης, Κορδέρο (60’ Ανδρεόπουλος), Γροντής (60’ Κρισάντους), Πλατέλλας, Ανάκογλου, Μπουονανότε, Τζεμπούρ

ΑΕΚ Κ-20:Πάντος, Παπάζογλου, Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Καρβουνίδης, Λίτσι, Τζάθας, Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος (τερμ.), Κοφσανίδης, Ασπρογιάννης, Ντομπριβόγιε, Πεχλιβανίδης, Ψάνης, Πογοσιάν, Σπηλιώτης, Αντωνίου