Τα γκολ του Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε

Δείτε σε VIDEOS τα γκολ που σημειώθηκαν στην φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Φενέρμπαχτσε του Βίτορ Περέιρα στο πλαίσιο του τουρνουά "Afyon Cup".

Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Ντιέγκο επιχείρησε τη σέντρα από τα δεξιά και ο αμαρκάριστος Σο άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.

Ο Ολυμπιακός έφερε το ματς στα ίσα στο 26ο λεπτό με τον Φορτούνη, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα, εκτελώντας το πέναλτι που κέρδισε ο Χάρα.

Στο 32ο λεπτό, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα πήρε εκ νέου του προβάδισμα. Ο Κιερ έβγαλε υπέροχη βαθιά μπαλιά, ο Σο "τσίμπησε" την μπάλα, ο Ρομπέρτο απέκρουσε ενστικτωδώς με το πόδι, αλλά ο επερχόμενος Φερναντάο "έγραψε" το 2-1.

25 λεπτά πριν από το φινάλε, ο αμαρκάριστος στην περιοχή Ουιγκάρ πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα στου Σενέρ από δεξιά και έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην τουρκική ομάδα.

O Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει λίγο πριν από το τέλος με τον Τσόρι Ντομίνγκες, ο οποίος πλάσαρε ψύχραιμα για το 3-2.