Νίκη με ανατροπή ο Άρης κόντρα στην Κέρκυρα

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την Κέρκυρα, ο Άρης έκανε την απόλυτη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη φιλική νίκη με 2-1.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" ο Άρης επικράτησε με 2-1 της Κέρκυρας, κάνοντας μάλιστα την απόλυτη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Οι "Φαίακες" πάγωσαν το γήπεδο στο 41ο λεπτό, κάνοντας το 0-1. Σκόρερ ήταν ο Ροζάριο, ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή του Διούδη και τελείωσε ιδανικά τη φάση.

Η είσοδος όμως του Νέτο στην ανάπαυλα ανέτρεψε την εικόνα του ματς. Αρχικά ο Βραζιλιάνος ισοφάρισε στο 61' με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έπειτα μεσολάβησε ένα δοκάρι της Κέρκυρας με τον Γεωργίου στο 76', αλλά ο Νέτο σκόραρε ξανά στο 76', μετά από σέντρα του Μπούρμπου και παρεμβολή του Μιλούνοβιτς για το τελικό 2-1.

Άρης:Διούδης (72΄Αναγνωστόπουλος), Μπούρμπος, Τσουμάνης (85΄Ντόγος), Ρόβας, Ιντζίδης, Ανάκογλου (46΄Νέτο), Ντούνης (66΄Παυλίδης), Αντρέου, Καπνίδης (46΄Μιλούνοβιτς), Τάτος, Ίλιτς (85΄Βουτσιάς)

Κέρκυρα:Κουτζιαβασίλης, Βενέτης, Γεωργίου, Γκόμεζ, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Επστάϊν, Ντιόγκο, Ροζάριο, Αντιλέχου