Φιλική νίκη επί του Ρούβα

Ο ΟΦΗ συνδύασε με πολύ καλή εμφάνιση τη φιλική νίκη (3-0) επί του Ρούβα, ενώ θετικά ήταν τα μηνύματα που έστειλε ο Μοχάμεντ Σαρ.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, αφού μόλις στο 6ο λεπτό ο Παπάζογλου βρήκε με το κεφάλι τον Βερόν κι εκείνος με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ.

Δέκα λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ διπλασίασε τα τέρματά του με τον Παπάζογλου, ενώ στο 24' το πλασέ του Βιτώρου σταμάτησε στο δοκάρι του Ρούβα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ροβίθηε με δυνατό σουτ στο 84'.

Από την πλευρά του, ο Μοχάμεντ Σαρ μπορεί να μην πιέστηκε ιδιαίτερα, ωστόσο έδειξε καλά στοιχεία τόσο στο ψηλό παιχνίδι όσο και στις τοποθετήσεις του.

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Ζαχαράκης, Βάντο, Σαρ, Σόουζα, Βερόν, Ιωαννίδης, Βιτώρος, Κουτσιανικούλης, Ζορμπάς, Παπάζογλου.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Αγριμάκης, Κουρδάκης, Χαριτωνίδης, Μπανούσης, Χατζηκοσμάς, Νύχταρης, Καπουράνης, Περογαμβράκης Λαμπρόπουλος, Ροβίθης.

Ρούβας: Χριστοδουλάκης, Κορδονούρης, Ανυφαντάκης, Λουμπάκης, Ταβλαδοράκης, Σεντεμέντες, Πετράς, Χατζησάβας, Αντωνάκης, Ανωγειανάκης, Γκάτσης.

Aγωνίστηκαν και οι Γκονσάλες, Έλκεμανς, Φουκαράκης, Λυκούδης.