Φουλ της ισοπαλίας

Σύνηθες φαινόμενο είναι τα "Χ" στις αναμετρήσεις του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι (videos).

Δεν φεύγει με... τίποτα από το "Χ". Έτσι γράφεται η ιστορία στους αγώνες του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, αφού τις τέσσερις τελευταίες φορές που ο "Δικέφαλος" επισκέφτηκε την έδρα του Ατρομήτου τα παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Τρία από αυτά ολοκληρώθηκαν με το "στείρο" 0-0, ενώ ένα ματς, αυτό που πραγματοποιήθηκε στις 20/03/11, έληξε 2-2. Μένει να περιμένουμε τον αγώνα της Δευτέρας (7/5), τον πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων σε πλέι οφ, ώστε να δούμε αν θα συνεχιστεί η συγκεκριμένη παράδοση.

Στο παιχνίδι, πάντως, που είχε διεξαχθεί στις 27/09/09 οι του ΠΑΟΚ είχαν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Μάριου Λαμπρόπουλου, λόγω του ότι ακύρωσε γκολ του Σέρτζιο Κονσεϊσάο στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Οσο για το ματς που έληξε 2-2 είχε δραματικό φινάλε και έναν μεγάλο πρωταγωνιστή. Τον Στέλιο Σφακιανάκη, ο οποίος έδωσε το προβάδισμα στον Ατρόμητο στο 13ο λεπτό και ήταν αυτός που με κεφαλιά στο 88' ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα του Περιστερίου και τις χάρισε τον ένα βαθμό.

Αναλυτικά:

08/04/12 ΠΡΩΤ. Ατρόμητος Αθηνών - ΠΑΟΚ 0-0

20/03/11 ΠΡΩΤ. Ατρόμητος Αθηνών - ΠΑΟΚ 2-2

27/09/09 ΠΡΩΤ. Ατρόμητος Αθηνών - ΠΑΟΚ 0-0

15/12/07 ΠΡΩΤ. Ατρόμητος Αθηνών - ΠΑΟΚ 0-0

Συνολικά όσον αφορά παιχνίδια πρωταθλήματος στην έδρα του Ατρομήτου ο ΠΑΟΚ μετράει 5 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.