Επιστροφή στις νίκες με "πεντάρα" για τον Άρη, νίκη για τον ΟΦΗ

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη, ο οποίος μετά την ήττα από την Δόξα στη Δράμα, επικράτησε με 5-0 του Έβρου Σουφλίου στο "Κλεάνθης Βικελίδης", στο τελευταίο του παιχνίδι για το 2015. Νίκη και για τον ΟΦΗ.

Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρέτισε το 2015 ο Άρης, ο οποίος επικράτησε με 5-0 του Έβρου Σουφλίου και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Το σκορ για τους "κίτρινους" άνοιξε στο 19' ο Σέρχιο Κόκε, ο οποίος βρήκε δίχτυα και στη δεύτερη συμμετοχή του στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας. Στη συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Κυβελίδης, ο οποίος σκόραρε δις (στο 34' και στο 38'), δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στον Άρη στο πρώτο ημίχρονο.

Η εμφάνιση και το σκορ του πρώτου μέρους μετέτρεψε το δεύτερο 45λεπτο σε τυπική διαδικασία, με τον Πόι να κάνει το 4-0 στο 76' με δυνατό σουτ από την μεγάλη περιοχή. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 86' ο Κωνσταντινίδης, ο οποίος σημείωσε το πρώτο φετινό γκολ του με καρφωτή κεφαλιά.

Άρης: Σιδεράκης, Καζναφέρης, Σαμαράς, Ρόβας (38΄λ.τρ. Καλογέρης), Μελισσάς, Τσουμάνης (46΄Βουτσιάς), Πόι, Ν΄Λουντούλου, Κόκε, Τάτος, Κυβελίδης (67΄Κωνσταντινιδης).

Έβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Αλεξίου, Μπάμνιος, Χατζάκος, Λίτσιος (78΄Λουϊζίδης), Δραγανίδης, Πιτσόκος, Χιζανασβίλι, Λίτσκας, Ζεκερίδης, Μερτίκας (59΄Εμρέ).

Ηλυσιακός - ΟΦΗ 0-1

Συνέχεια στις νίκες για τον ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Ηλυσιακού στου Ζωγράφου και έφτασε τους 18 βαθμούς στον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής. Οι Κρητικοί πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και θα μπορούσα να είχαν ανοίξει το σκορ από το πρώτο ημίχρονο στις ευκαιρίες των Περογαμβράκη και Κοιλιάρα.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα, που έκρινε και το αποτέλεσμα σημείωσε ο Πόποβιτς στο 55' Ο Κροάτης εκτέλεσε φάουλ μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, εν συνεχεία η μπάλα κόντραρε στο τείχος άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ηλυσιακού.

Ηλυσιακός: Κουρεπίνης, Μέξης, Χατζηγιαννακός, Μπίρης, Σιδηρόπουλος, Γκουτσούλας, Αμανατίδης, Θανόπουλος, Τρίγκας, Σαμπανάι, Πουλάκος.

ΟΦΗ: Βλάχος (80'λ.τ. Κασμερίδης), Μπολάκης, Πατινιώτης, Κώτσιος, Φαζός, Πιθαρούλης, Γκούμας, Κοιλιάρας, Πόποβιτς (92' Ραπτάκης), Περογαμβράκης, Σαχινίδης (73' Τζέκος).