Ασταμάτητος ο Άρης, νίκη ψυχολογίας για τον ΟΦΗ

Τη 13η νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής πέτυχε ο Άρης, ο οποίος επικράτησε εύκολα της Θύελλας Φιλώτα με 4-1 στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Βρήκε δίχτυα ο Σέρχιο Κόκε, νίκη και για τον ΟΦΗ.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Εύκολο απόγευμα για τον Άρη, ο οποίος χωρίς να αντιμετωπίσει καμία απολύτως δυσκολία, επικράτησε της Θύελλας Φιλώτα με 4-1, σημειώνοντας την 13η φετινή νίκη στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Τάτο, στο 35' οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα στην πρώτη τους επίθεση στο ματς, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κόκε έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του με δυνατό σουτ. Στην επανάληψη οι "κίτρινοι" πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Ντούνη και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 70ό λεπτό ο Ιντζίδης με ωραίο γυριστό σουτ.

Άρης: Σιδεράκης, Γεωργιάδης(60΄Βουτσιάς), Κόκε, Ροβας, Σαμαράς, Ιντζίδης, Πόι, Ν΄Λουντούλου (46΄Ντούνης), Καπνίδης (71΄Κωνσταντινίδης), Τάτος, Τσουμάνης.

Θύελλα Φιλωτα: Κοντογουλίδης, Σπηλιώτης, Γεωργόπουλος, Πάλα, Τακίδης, Παπαγεωργίου (83΄Αθανασιάδης), Θεοδουλίδης, Ελευθεριάδης, Ιορδανίδης (66΄Καραπέτρος), Στεφανίδης, Μπαστάνης (66΄Σέχι).

ΟΦΗ - Ιωνικός 2-0

Πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση, ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού στο "Γεντί Κουλέ", σημειώνοντας περισσότερο μια νίκη ψυχολογίας. Ο επιθετικός μονόλογος των Κρητικών στο ξεκίνημα μεταφράστηκε σε γκολ στο 20ό λεπτό, όταν ο Περογαμβράκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το 7ο προσωπικό τέρμα του για φέτος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι "κλείδωσαν" τη νίκη με το γκολ του Στέφανου Μαρτσάκη. Η νίκη έδωσε χαρά στους λιγοστούς φιλάθλους του ΟΦΗ που βρέθηκαν στο γήπεδο και χειροκρότησαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

OΦΗ: Μπολάκης, Πατηνιώτης, Φαζός, Κώτσιος, Γκούμας, Φραγκουλάκης, Κοιλιάρας, Περογαμβράκης, Σαχινίδης, Πόποβιτς.

Ιωνικός: Μανής, Τσαφταρίδης, Κατσικιάς, Προβατίδης, Κυριακίδης, Κρητικός, Καραχάλιος, Ζαφειρίδης, Ρόβας, Ντουλιάς, Παντελιδης.