Νίκη με ανατροπή η Παναχαϊκή, τρομερός Ερμής Ζωνιανών

Στην επιστροφή της στην Αγυιά η Παναχαϊκή είχε 5.000 οπαδούς της στο γήπεδο και νίκησε με ανατροπή (2-1) τον ΠΑΟ Βάρδας. Τρομερό διπλό με 4-3 για τον Ερμή Ζωνιανών στην έδρα του Αγ. Ιερόθεου.

Νίκη με ανατροπή η Παναχαϊκή, τρομερός Ερμής Ζωνιανών

Η Παναχαϊκή του Κώστα Κατσουράνη επικράτησε 2-1 του Λουτρακίου και έχει 22 βαθμούς στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, με δεύτερο τον ΠΑΟ Βάρδας, ο οποίος νίκησε 1-0 τον Παναρκαδικό και έχει 16 πόντους.

Τρομερό "διπλό" του Ερμή Ζωνιανών στην έδρα του Άγιου Ιερόθεου. Οι Ρεθυμνιώτες νίκησαν 4-3 και είναι πρώτοι στον 4ο όμιλο με 19 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Καρδίας 1-1

Δόξα Δράμας – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0

Νάουσα – Καμπανιακός 1-1

Καβάλα – Εορδαϊκός 5-1

ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου – Δόξα Προσκυνητών 0-0

Μακεδονικός Φούφα – Απόλλων Καλαμαριάς 0-1

Αλμωπός Αριδαίας – Λαγκαδάς 1-2

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

 

Η βαθμολογία στον 1ο όμιλο

1. Δόξα Δράμας 18

2. Απόλλων Καλαμαριάς 15

3. Νέστος Χρυσούπολης 14

4. Λαγκαδάς 13

5. Αλμωπός Αριδαίας 11

6. Καβάλα ΑΟ 11

7. Ορφέας Puma Ξάνθης 10

8. ΑΟ Καρδίας 9

9. Μακεδονικός Φούφα 8

10. Καμπανιακός 7

11. Νάουσα 7

12. Εορδαϊκός 2007 6

13. Απόλλων Παραλιμνίου 6

14. Δόξα Προσκυνητών 5

15. ΑΕ Ποντίων 5

* Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει -3 βαθμούς με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ

 

2ος όμιλος

Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας 0-2

Ολυμπιακός Βόλου – Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 3-0

Ρήγας Φεραίος – Αστέρας Πετριτή 3-1

Πιερικός – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΕ Ιστιαίας 1-0

Αμβρακία Κωστακιών – Διαγόρας Σεβαστής 0-1

Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 0-0

Πύδνα Κίτρους – Νίκη Βόλου 2-1

 

Η βαθμολογία στον 2ο όμιλο

1. Ολυμπιακός Βόλου 21

2. Διαγόρας Σεβαστής 21

3. ΑΕ Καραϊσκάκης 19

4. Νίκη Βόλου 16

5. Καραϊσκάκης ΑΕ 16

6. Πύδνα Κίτρους 14

7. Τηλυκράτης 2014 12

8. Ρήγας Φεραίος 11

9. Πιερικός 10

10. Εθνικός Φιλιππιάδας 7

11. Θεσπρωτός 6

12. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 5

13. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 5

14. Αστέρας Πετρίτη 5

15. Αμβρακία Κωστακίων 4

16. Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας 2

 

3ος όμιλος

Ερμιονίδα – Τσικλητήρας Πύλου 2-1

Παναχαϊκή – Λουτράκι 2-1

Χαλκίδα – Παναργειακός 2-0

ΠΑΟ Βάρδας – Παναρκαδικός 1-0

Φωστήρας – Αιολικός 1-2

Δόξα Μεγαλόπολης – Αστέρας Αμαλιάδας 2-0

Θήβα – Αχαϊκή 2-0

Ρεπό: Ζευγολατιό

 

Η βαθμολογία στον 3ο όμιλο

1. Παναχαϊκή 22

2. Παμβουπρασιακός 16

3. Παναρκαδικός 15

4. Ερμιονίδας ΑΕ 13

5. Φωστήρας Αθηνών 11

6. Αιολικός 10

7. Θήβα 10

8. Δόξα Μεγαλόπολης 9

9. Αχαϊκή 7

10. Λουτράκι ΠΑΟ 7

11. Παναργειακός 7

12. ΑΟ Χαλκίς 7

13. ΑΟ Πύλου 7

14. ΑΟ Ζευγολατιού 7

15. Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλου 4

 

4ος όμιλος

Άγιος Ιερόθεος – Ερμής Ζωνιανών 3-4

Ατσαλένιος – Τριγλία Ραφήνας 1-3

Εθνικός – Πανθηραϊκός 1-0

Ρόδος – Ιωνικός 1-2

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Κηφισιά 1-0

Προοδευτική – Ιάλυσος (7/11, 15:00)

Ηλυσιακός – Εργοτέλης 1-2

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

 

Η βαθμολογία στον 4ο όμιλο

1. Ερμής Ζωνιανών 19

2. Ιωνικός 18

3. Εργοτέλης 16

4. Ατσαλένιος 15

5. Άγιος Ιερόθεος 15

6. Εθνικός Πειραιά 11

7. Θύελλα Ραφήνας 10

8. Πανθηραϊκός 8

9. ΑΣ Ρόδος 8

10. Ιάλυσος 8

11. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 7

12. Ηλυσιακός 5

13. Κηφισιάς ΑΕ 5

14. Τριγλία Ραφήνας 5

15. Προοδευτική 4

 

Πρώτη Σελίδα