"Τεσσάρα" στο "Γεντί Κουλέ" ο ΟΦΗ

Με... βροχή γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ επικράτησε του Εθνικού στο "Γεντί Κουλέ" με 4-0 και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε του Εθνικού με 4-0 στο "Γεντί Κουλέ" και μείωσε τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Φωστήρα. Οι Κρητικοί είχαν τον πρώτο λόγο στο ματς σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, δεν κατάφεραν όμως να σκοράρουν.

Αυτό έγινε τελικά στην επανάληψη. Το... χορό των γκολ άνοιξε ο Περογαμβράκης με κεφαλιά στο 48', στο 52' ο Πατινιώτης έκανε το 2-0 μετά από φάση διαρκείας στα κερά των φιλοξενούμενων, στο 59' ο Μαρτσάκης "έγραψε" το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 66΄ο Κιάσσος με δυνατό συρτό σουτ.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Πατινιώτης, Κώτσιος, Φαζός, Κιάσσος, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης, Σαχινίδης (74' Κουσίδης), Κοιλιάρας (77' Δαμιανάκης), Πιθαρούλης (50' Μαρτσάκης).

Εθνικός: Βουτσινάς, Στασινός, Γερολύμος (46' Μπένα), Μαντζώρος, Τερζής, Μαρτίνος, Λεωνιδόπουλος, Σούφλας, Στρατάκης, Αργυρίου (46' Κατίδης), Σουλελές (46' Μάναλης).