Γκολ ο Μόρας επί της Βαρέζε

Το πρώτο του γκολ στην εφετινή Serie B πανηγύρισε ο Βαγγέλης Μόρας και, μάλιστα, στην κρίσιμη εντός έδρας αναμέτρηση της Βερόνα με τη Βαρέζε για την 27η αγωνιστική. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Εμάνουελ Ρίβας.

O διεθνής αμυντικός άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, βάζοντας τις βάσεις για μία σπουδαία νίκη που φέρνει τη Βερόνα στο +7 από την αντίπαλό της και την εδραιώνει στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και απόκρουση του Βάλτερ Μπρεσάν σε κεφαλιά του Φαμπρίτσιο Κατσιατόρε, ο Μόρας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με διαγώνιο σουτ. Ο 31χρονος άσος, εξάλλου, δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 76ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως το τελευταίο διάστημα οι Έλληνες ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στο εξωτερικό (Σαμαράς, Καραγκούνης, Γκέκας, Κονέ κ.ά) σκοράρουν με μεγάλη συχνότητα.