Ξεπέρασε τον εαυτό του με νέα γκάφα ο Μπαλοτέλι

Νέα τρέλα από τον Μάριο Μπαλοτέλι. Ο ικανότατος αλλά θεοπάλαβος επιθετικός φορούσε για πέντε λεπτά λάθος φανέλα στο φιλικό της Ιταλίας με την Ουρουγουάη. Δείτε το video.

Η Εθνική Ιταλίας αποκάλυψε τη Δευτέρα τις νέες της εμφανίσεις με τις οποίες θα αγωνίζεται στα τελικά του Euro 2012. Το βράδυ της Τρίτης οι παίκτες του Τσέζαρε Πραντέλι τις φόρεσαν για πρώτη φορά στο διεθνές φιλικό με την Ουρουγουάη. Τις φόρεσαν όλοι, εκτός από έναν... Τον Μάριο Μπαλοτέλι.

Ο "Super Mario" έκανε πάλι τα δικά του! Στο πρώτο ημίχρονο εμφανίστηκε κανονικά με την ολοκαίνουρια εμφάνιση Ιταλίας, για να μπει στο δεύτερο ημίχρονο φορώντας την προηγούμενη εμφάνιση.

Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι έπαιξε για πέντε λεπτά με διαφορετική εμφάνιση σε σχέση με τους υπόλοιπους Ιταλούς, για να αλλάξει τελικά στο 50ο λεπτό και μετά από υπόδειξη του διαιτητή και των ανθρώπων από τον πάγκο της "σκουάντρα ατζούρα".

Μετά από μία σύγκρουσή του με τον Ντιέγκο Πέρες, ο διαιτητής του έδειξε κίτρινη κάρτα και ταυτόχρονα το δρόμο προς τον πάγκο, προκειμένου να αλλάξει, με τον Μπαλοτέλι να υπακούει και στη συνέχεια να απολογείται στον Ουρουγουανό άσο.

Πέρα πάντως από το μπέρδεμα με τη φανέλα, ο Μπαλοτέλι έδωσε σόου και με τις δηλώσεις του μετά το ματς, όπου δεν έκρυψε την οργή του για την ήττα της Ιταλίας στο "Ολίμπικο" με 1-0.

"Είμαι θυμωμένος με τον εαυτό μου, καθώς ήμουν άτυχος και η μπάλα δεν ήθελε να μπει στα δίχτυα. Πάμε σε Ουκρανία και Πολωνία για να νικήσουμε, διαφορετικά θα είναι το τέλος του κόσμου".