2η αγ.: Ανατροπή με 10 για ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Από τη 2η αγωνιστική άρχισε η προσπάθεια της ΤΣΣΚΑ Μόσχας για διατήρηση των σκήπτρων στη ρωσική Premier League, μετά από τη νίκη 2-1 επί της Κρίλια Σοβέτοφ, παρότι οι πρωταθλητές έπαιζαν με 10 παίκτες από το 8ο λεπτό.

Ο Γκεόργκι Σενίκοφ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, δυσκολεύοντας το έργο των παικτών του Λέονιντ Σλούτσκι, που προέρχονταν από εκτός έδρας ισοπαλία με τη "νεοφώτιστη" Ουράλ. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 14' οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ίλια Μακσίμοφ και το έργο των γηπεδούχων έγινε "Γολγοθάς".

Ο Κεϊσούκε Χόντα είχε στο μυαλό περισσότερο τη μεταγραφή του παρά το παιχνίδι, ο (προσφάτως πατέρας) Άλαν Τζαγκόεφ δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και το βάρος έπεσε στον Σεϊντού Ντουμπιά. 25χρονος επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού βρήκε δις τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στο 2ο ημίχρονο κι έδωσε τη νίκη στην ΤΣΣΚΑ.