27η αγ.: "Νυχτερίδες" για Champions League (VIDEO)

Η Βαλένθια δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, αλλά με γκολ των Ντάνιελ Παρέχο και Πάκο Αλκάθερ στο τελευταίο ημίωρο πήρε τη νίκη που την στέλνει -έστω και προσωρινά- στην τρίτη θέση της Primera Division.

Σημαντικό βήμα για την τετράδα έκανε η Βαλένθια, η οποία επικράτησε, έστω και δύσκολα της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια με 2-0 το "Μεστάγια".

Στο 61', Ντάνιελ Παρέχο έδωσε προβάδισμα στις "νυχτερίδες" με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Νούνο Σάντο διπλασιάσε τα τέρματά της 11 λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Πάκο Αλκάθερ, ο οποίος είχε εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο ένα λεπτό νωρίτερα.

Βαλένθια: Ντιέγκο Άλβες, Ρούμπεν Βέζο, Μπαραγάν, Οταμέντι, Γκαγιά, Παρέχο, Έντσο Πέρες, Αντρέ Γκόμες, Νεγρέδο (71' Αλκάθερ), Πιάτι (84' Ροντρίγκο ντε Πολ), Ροντρίγκο (67' Φεγκουλί)

Ντεπορτίβο Λα Κορούνια: Φάμπρι, Χουανφράν, Σίντνεϊ, Λουιζίνιο, Λόπο, Μπερχαντίνος, Χοσέ Ροντρίγκες (74' Κουένκα), Λούκας (82΄Λάμας), Καβαλέιρο, Μπόρχες, Οριόλ Ριέρα (54' Λουίς Φαρίνα)