2η αγ.: Σόου ο Χάμες, σεφτέ η Ρεάλ Μαδρίτης

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χάμες Ροντρίγκες, ο οποίος σημείωσε δύο εκπληκτικά γκολ, η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε 5-0 της Μπέτις στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα.

Χάμες Ροντρίγκες Ρεάλ

Εμφατική ήταν η πρώτη εφετινή νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης ( 5-0), καθώς η Μπέτις δεν κατάφερε να προβάλει σθεναρή αντίσταση στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου".

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Χάμες Ροντρίγκες έκανε τη σέντρα και ο Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ στο 39ο ο Κολομβιανός διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του Ράφα Μπενίτεθ με τρομερό φάουλ από πλάγια θέση.

Η Μπέτις δεν ήταν ακίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα τρίλεπτο στις αρχές του δευτέρου (47'-50') ήταν αρκετό για να βάλει τέλος στις ούτως ή άλλως λιγοστές ελπίδες της για θετικό αποτέλεσμα.

Αρχικά, ο Καρίμ Μπενζεμά εκμεταλλεύθηκε μία σέντρα του Μπέιλ και με κοντινή κεφαλιά προσέθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ και εν συνεχεία ο Ροντρίγκες "ξαναχτύπησε" με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν στο 61ο λεπτό, όμως ο Κέιλορ Νάβας απέκρουσε το πέναλτι του Ρουμπέν Κάστρο, ενώ ο Σέρχιο Ράμος κατέγραψε ακόμα μία φάση για highlight, όταν σημάδεψε το δοκάρι με ανάποδο ψαλίδι στο 78'.

Ο Μπέιλ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με εκπληκτικό μακρινό σουτ στο 89ο λεπτό.

Ρεάλ Μαδρίτης (4-2-3-1): Κέιλορ Νάβας, Ντανίλο, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος (64' Κασεμίρο), Μόντριτς (75' Κόβατσιτς), Χάμες Ροντρίγκες, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά (53' Ίσκο).

Μπέτις (4-4-2): Αδάν, Πιτσίνι, Πεσέλα, Μπρούνο Γκάμα, Μολινέρο (46' Μολίνα), Τσάβι Τόρες, Εντιαγέ (81' Πέτρος), Θεχούδο, Βάργκας, Θεμπάγιος (53' Ντιγκάρ), Ρουμπέν Κάστρο.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Παρασκευή 28 Αυγούστου 2015

21:30 Βιγιαρεάλ - Εσπανιόλ 3-1

(67' Σολδάδο, 87', 90+3' Μπακαμπί - 5' Καϊσέδο)

23:30 Ρεάλ Μαδρίτης - Μπέτις 5-0

(2', 89' Μπέιλ, 39', 50' Ροντρίγκες, 47' Μπενζεμά)

23:27
Καλησπέρα σας. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται την Ρεάλ Μπέτις ψάχνοντας την πρώτη της νίκη καθώς στην πρεμιέρα έμεινε στην ισοπαλία με τη Σπόρτινγκ Χιχόν.
23:28
Αυτό είναι το πρώτο επίσημο ματς του Ράφα Μπενίτεθ στον πάγκο της "Βασίλισσας".
23:29
Ενός λεπτού σιγή στο Μπερναμπέου στη μνήμη του Άνχελ Ατιένζα.
23:29
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Ντανίλο, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος, Μόντριτς, Χάμες Ροντρίγκες, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.
ΜΠΕΤΙΣ: Αντάν, Πιτσίνι, Πεσέλα, Μπρούνο Γκάμα, Μολινέρο, Τσάβι Τόρες, Εν'Ντιάγ, Θεχούδο, ΧΜ Βάργκας, Θεμπάγιος, Ρουμπέν Κάστρο.
23:30
Το παιχνίδι ξεκινάει με την Μπέτις στην σέντρα ενώ οι παίκτες της Ρεάλ θα αγωνιστούν με μαύρα περιβραχιόνια.
23:32
2' ΓΚΟΛ. Προβάδισμα με το καλημέρα για την Ρεάλ με τον Μπέιλ με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Χάμες Ροντρίγκες να νικάει τον Αντάν.
23:33
Καλύτερο δυνατό ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί η Ρεάλ Μαδρίτης.
23:35
5' Τρομερό φάουλ από τον Ρονάλντο με τον Αντάν να διώχνει σε κόρνερ.
23:38
8' Πρώτη επίθεση για την Μπέτις και κόρνερ από τα δεξιά αλλά ο Νάβας μπλοκάρει σταθερά την μπάλα μετά τις κόντρες.
23:41
10' Σέντρα του Ρονάλντο από τα αριστερά ο Μπενζεμά δεν θα προλάβει με το κεφάλι να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
23:46
16' Η Ρεάλ προσπαθεί να παίξει γρήγορα αλλά κάνει πολλές λάθος μεταβιβάσεις μέχρι στιγμής.
23:48
18' Σουτ από τον Ντανίλο με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Αντάν.
23:49
20' Δεύτερο κόρνερ για την Μπέτις και αυτό πέρασε όμως ανεκμετάλλευτο.
23:53
21' Οι παίκτες της Μπέτις θα ζητήσουν πέναλτι όταν ο Ρουμπέν Κάστρο προσπάθησε να περάσει τον Μαρσέλο ο οποίος είχε κάνει το τάκλιν με τους δυο παίκτες να μην έχουν όμως καμία επαφή.
23:53
23' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Θα την δει ο Κρόος για μαρκάρισμα πάνω στον Πιτσίνι.
23:59
29' Δεύτερη κίτρινη με τον Βάργκας να την αντικρίζει αυτή τη φορά.
00:08
Κίτρινη κάρτα στο 38' στον Μολινέρο για φάουλ στον Κριστιάνο Ρονάλντο
00:09
ΓΚΟΟΟΟΛ! 2-0 Η Ρεάλ με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Χάμες Ροντρίγκες από πλάγια δεξιά!!
00:13
Καλή ευκαιρία για την Μπέτις στο 42', όμως ο Κέιλορ Νάβας πρόλαβε τον Μολινέρο και μπλόκαρε
00:15
Πρόβλημα για τον Μόντριτς. Τραυματίστηκε στον αριστερό αστράγαλο. Θα μείνει στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου, ίσως να μην ξεκινήσει στο δεύτερο
00:15
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
00:31
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο "Μπερναμπέου"
00:32
ΓΚΟΟΟΟΛ! 3-0 η Ρεάλ με την κοντινή κεφαλιά του Μπενζεμά από την σέντρα του Μπέιλ στο 47'
00:35
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-0 με τον Χάμες να πετυχαίνει μία ακόμη γκολάρα. Αυτήν την φορά με ανάποδο "ψαλίδι" από κοντά!
00:44
Ευκαιρία για τον Ρονάλντο, τον νίκησε ο Αντάν στον τετ-α-τετ στο 59'
00:45
Κέρδισε πέναλτι η Μπέτις στο 60'
00:46
Ο Κέιλορ Νάβας απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Κάστρο!
01:03
Δοκάρι στο 78' ο Σέρχιο Ράμος σε ανάποδο "ψαλίδι"
01:10
Οι αλλαγές του ματς...

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Ντανίλο, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος (64' Καζεμίρο), Μόντριτς (75' Κόβατσιτς), Χάμες Ροντρίγκες, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά (53' Ίσκο).
ΜΠΕΤΙΣ
: Αντάν, Πιτσίνι, Πεσέλα, Μπρούνο Γκάμα, Μολινέρο (46' Χόρχε Μολίνα), Τσάβι Τόρες, Εν'Ντιάγ (81' Πέτρος), Θεχούδο, ΧΜ Βάργκας, Θεμπάγιος (53' Ντιγκάρ), Ρουμπέν Κάστρο.

01:14
ΓΚΟΟΟΟΛ! 5-0 με το 2ο γκολ του Μπέιλ. Ξανά γκολάρα, τρομερό μακρινό σουτ στο 89'