Τα γκολ της Μίλαν επί της Ρεάλ (VIDEOS)

Ζερεμί Μενέζ και Στέφαν Ελ Σαραουί βρήκαν δίχτυα στα πρώτα 31 λεπτά του φιλικού αγώνα της Μίλαν με την Ρεάλ Μαδρίτης στο "The Sevens Stadium" του Ντουμπάι, ενώ και το δεύτερο μέρος ανήκε στους "ροσονέρι". Δείτε τα γκολ σε videos.

Ο Ζερεμί Μενέζ εκμεταλλεύθηκε ένα λάθος του Νάτσο για να χαρίσει στην Μίλαν το προβάδισμα επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο 24ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης του Ντουμπάι.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Στέφαν Ελ Σαραουί σούταρε με το δεξί εκτός περιοχής, νίκησε τον Κέιλορ Νάβας και διπλασίασε το προβάδισμα των "ροσονέρι".

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μείωσε προσωρινά σε 2-1, αλλά με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ελ Σαραουί "ξαναχτύπησε" σαν σε προπόνηση.

Η φιλική νίκη της Μίλαν πήρε διαστάσεις θριάμβου στο 73ο λεπτό, όταν ο Τζιαμπάολο Πατσίνι εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια του Πέπε και με κεφαλιά διεύρυνε το προβάδισμα.