Την... πάτησε στο φινάλε το Βέλγιο από τους Ρώσους

Το Βέλγιο βρέθηκε να προηγείται με 3-1 κάνοντας ανατροπή όμως οι Ρώσοι έφυγαν με ψηλά το κεφάλι από το διεθνές φιλικό στο Σότσι καθώς ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις (VIDEO).

Russia's Alexander Bukharov, right, scores past Belgium's goalkeeper Simon Mignolet during the international friendly soccer match between Russia and Belgium at Fisht stadium in Sochi, Russia, Tuesday, March 28, 2017. (AP Photo/Denis Tyrin) AP

Το βράδυ του Σαββάτου ήταν το Βέλγιο που "χτύπησε" λίγο πριν το φινάλε με το εκπληκτικό γκολ του Ρομελού Λουκακού στο 89' να τους χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέναντι στην Εθνική Ελλάδας στον αγώνα των δύο ομάδων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Λίγες ημέρες αργότερα όμως ήταν η σειρά των "κόκκινων διαβόλων" να δουν τη... γλύκα του να δέχεσαι γκολ λίγο πριν το τελικό σφύριγμα και να σου παίρνουν τη μπουκιά μέσα από το στόμα πριν προλάβεις να πανηγυρίσεις τη νίκη.

Russia's Akexander Erokhin, left, fights for the ball with Belgium's Kevin Mirallas during the international friendly soccer match between Russia and Belgium at Fisht stadium in Sochi, Russia, Tuesday, March 28, 2017. (AP Photo/Denis Tyrin) AP

Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ βρέθηκε μόλις στο 3ο λεπτό πίσω στο σκορ στο ματς κόντρα στους Ρώσους στο Σότσι (διεθνές φιλικό), έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Κέβιν Μιραλάς στο 17' (εύστοχο πέναλτι) και έφτασε στο 3-1 με δύο γκολ του Μπεντεκέ στο 42' και στο 45', όμως οι διοργανωτές του Μουντιάλ του 2018 δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Ο Μιραντσούκ ήταν εκείνος που μείωσε στο 74' σε 3-2 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπουχάροβ έκοψε το... καρπούζι στη μέση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Η σύνθεση του Βελγίου: Μινιολέ, Αλντερβάιρελντ, Βερμάλεν (90' Μπογιατά), Βερτόνχεν, Τίλεμανς (66' Βιτσέλ), Μουσά Ντεμπελέ (85' Τοργκάν Αζάρ), Ναϊνγκολάν, Φόκετ, Σαντλί (77' Καράσκο),Μιραλάς (66' Μέρτενς), Μπεντεκέ (77' Λουκακού).

Photo Credits: AP Photo/Denis Tyrin