Πρώτος ο Ηλίας στην Τουρκία

Ο Περικλής Ηλίας κατέλαβε την πρώτη θέση στον διεθνή αγώνα «International Isparta MTB Cup - Isparta», ο οποίος διεξήχθη στην Τουρκία.

Ο Έλληνας ποδηλάτης μαζί με τον Τούρκο πρωταθλητή Bilal Akgul, ήταν οι πρωταγωνιστές του αγώνα, με τον Ηλία να κάνει την επίθεσή του στον τέταρτο από τους επτά γύρους και να τερματίζει πρώτος. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Δημήτρης Αντωνιάδης, ο οποίος έκανε πρεμιέρα στην κατηγορία των ανδρών. Ο 19χρονος αθλητής κατέλαβε την τρίτη θέση. Ο αγώνας διεξήχθη με τη συμμετοχή 27 ανδρών αθλητών και 17 εφήβων από 3 χώρες. Η εθνική ομάδα με προπονητή τον Γιώργο Κατσέλη εκτός από τα δύο μετάλλια, συγκέντρωσε πολύτιμους βαθμούς για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, ενώ έδειξε σε ετοιμότητα ένα μήνα πριν από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ελβετίας.