Εκτός Eurocup η Βουλιαγμένη

Με γκολ της Γιάντραν δώδεκα δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του καθοριστικού αγώνα η Βουλιαγμένη αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Euro Cup.

Το γκολ της ομάδας από το Μαυροβούνιο διαμόρφωσε το τελικό 6-6 και άφησε εκτός συνέχειας τους δευτεραθλητές Ελλάδας.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και αρκετά νευρικό.Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε 2-2, προτού ο Ζάριτς διαμορφώσει το 3-2 της δεύτερης περιόδου, στη διάρκεια της οποίας αποβλήθηκε με αντικατάσταση ο Χρήστος Αφρουδάκης.

Τίγκας και Σέκουλιτς πέτυχαν από ένα γκολ στην τρίτη περίοδο αντίστοιχα και όλα ήταν ανοικτά πριν από τα τελευταία οκτώ λεπτά. Η Βουλιαγμένη είχε ένα ξέσπασμα και με επιμέρους 3-0 προηγήθηκε 6-4 τρία λεπτά πριν από το τέλος. Ωστόσο τα τέρματα των Σέκουλιτς και Ουρκόπινα διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 1-1, 3-2

Βουλιαγμένη: Καπετανάκης 2, Τίγκας 3, Καπότσης 1

Γιάντραν: Σέκουλιτς 3, Μπράσκοβιτς 1, Ζάριτς 1, Ουρκόπινα 1