Οι ελληνικές συμμετοχές της πέμπτης ημέρας (10/8)

Το Contra.gr σάς παρουσιάζει το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών κατά τη διάρκεια της πέμπτης ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο.

Οι ελληνικές συμμετοχές της πέμπτης ημέρας (10/8)

Με συμμετοχές σε επτά αθλήματα έχουμε κατά την πέμπτη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων με αυτή του Ηλία Ηλιάδη στο τζούντο στην κατηγορία των 91κ. Παράλληλα, σημαντικό αγώνα δίνει η εθνική ομάδα πόλο των ανδρών για την κατάταξη της στον όμιλο. Οι μάγκες με τα μπλε σκουφάκια αντιμετωπίζουν την Ουγγαρία και με νίκη θα είναι αγκαλιά με την πρώτη θέση.

Την ίδια ώρα η τετράκωπος με τους Γιάννη Χρήστου, Γιώργο Τζιάλλα, Διονύση Αγγελόπουλο και Γιάννη Τσίλη θα διεκδικήσει την πρόκριση της στον τελικό.

Από εκεί και πέρα η Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου θα μπει στη μάχη του ξίφους ασκήσεως στην ξιφασκία, όπως και οι Βαζαίος, Χρήστου στην κολύμβηση και η Σοφία Μπεκατώρου με τον Μιχάλη Πατενιώτη στα Nacra 17 (Μικτό).

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Τετάρτη 10/8, 14:30

Γύρος των "64": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου 

Τετάρτη 10/8, 15:10

Γύρος των "32": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου 

Τετάρτη 10/8, 17:00

Γύρος των "16": Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου 

Τετάρτη 10/8, 23:30

Ημιτελικά: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου 

Πέμπτη 11/8, 01:20

Μικρός τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου 

Πέμπτη 11/8, 02:15

Τελικός: Ξίφος ασκήσεως ατομικό (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Κατερίνας Κοντοχριστοπούλου 

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Τετάρτη 10/8, 15:30

Ημιτελικά: Τετράκωπος (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου - Γιώργος Τζιάλλας - Διονύσης Αγγελόπουλος - Γιάννης Τσίλης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Τετάρτη 10/8, 16:00

Ποδηλασία Δρόμου - Ατομική χρονομέτρηση (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Ταμουρίδης 

ΤΖΟΥΝΤΟ

Τετάρτη 10/8, 17:54

Γύρος 32: 90κ (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Ηλίας Ηλιάδης 

Τετάρτη 10/8, 21:30

Ρεπεσάζ: 90κ (Α)

* Σε περίπτωση ήττας του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 22:30

Ημιτελικά: 90κ (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ηλία Ηλιάδη

Τετάρτη 10/8, 23:00

Μικρός τελικός: 90κ (Α)

Τετάρτη 10/8, 23:00

Τελικός: 90κ (Α)

ΠΟΛΟ

Τετάρτη 10/8, 16:20

Προκριματικά (Α): Ελλάδα - Ουγγαρία

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών

ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ

Τετάρτη 10/8, 19:05

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Finn (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Μιτάκης

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης

Τετάρτη 10/8, 20:05

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης 

Τετάρτη 10/8, 20:30

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Finn (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Γιάννης Μιτάκης

Τετάρτη 10/8,21:05

Nacra 17 (Μικτό)

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Τετάρτη 10/8, 19:35

Προκριματικά: 200μ ύπτιο (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Απόστολος Χρήστου 

Τετάρτη 10/8, 20:19

Προκριματικά: 200μ μικτή ατομική (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Ανδρέας Βαζαίος 

Πέμπτη 11/8, 04:25

Ημιτελικά: 200μ ύπτιο (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Απόστολου Χρήστου

Πέμπτη 11/8, 05:26

Ημιτελικά: 200μ μικτή ατομική (Α)

* Σε περίπτωση πρόκρισης του Ανδρέα Βαζαίου

 

Πρώτη Σελίδα