OAA Squash Open: Αποτελέσματα 3η-4ης μέρας

Ο Φαμπιάν Καλαϊτζής νικητής στο 1ο OOA Squash Open

Ο Φαμπιάν Καλαϊτζής επικράτησε με 3-2 του Χάρι Λόντι στον τελικό του 1ου OΑA Squash Open και ανακηρύχτηκε νικητής.

Ο τελικός προσέφερε άφθονο θέαμα αφού ο Λόντι έδωσε σπουδαίες μάχες στα 3 από τα 4 γκέιμ που κρίθηκαν με πολύ μικρές διαφορές.

Στις γυναίκες, η Ελίζα Καργιώτη τη μαχητική Ζέτα Τζαμαλούκα και κατέκτησε το τρόπαιο ενώ στη Α2 κατηγορία ανδρών πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Edward Thomas Maitland-Makgill-Crichton που επκράτησε με 3-0 του Γιώργου Κονταξή.

Στη Β’ κατηγορία ανδρών νικητής αναδείχτηκε ο Βαγγέλης Λεμονάκης που νίκησε 3-1 τον Βαγγέλη Κουτσουπή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, φωτορεπορτάς και οι κατατάξεις των παιχτών στη σελίδα της ΠΕΦΤ.