Δείτε τον έντονο πανηγυρισμό του Νοσιόνι: "Τα έχω... μεγάλα"

Ο πανηγυρισμός του Αντρές Νοσιόνι μετά από ένα τρίποντο σχολιάστηκε ποικιλοτρόπως. Ουδείς οπαδός της Μπαρτσελόνα πάντως εισέβαλε στο παρκέ.

Ο Αντρές Νοσιόνι ήταν εκ των κορυφαίων της Ρεάλ Μαδρίτης στον τρίτο τελικό της ACB, πετυχαίνοντας στην τελευταία περίοδο δύο - τρία μεγάλα σουτ.

Ένα εξ αυτών διαμόρφωσε το 83-74 για τη "βασίλισσα" και... έδωσε την ευκαιρία στον Αργεντίνο φόργουορντ να πανηγυρίσει μ' έναν χαρακτηριστικό τρόπο μέσα στο "Παλάου Μπλαουγκράνα".

Δεν θέλουμε να φανταστούμε τι θα είχε (ξανα)συμβεί, αν αυτό συνέβαινε σε ελληνικό ντέρμπι από παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας.

Αρχικά το βίντεο είχε αναρτηθεί στο λογαριασμό της λίγκας στο twitter, αλλά λίγα λεπτά μετά αποσύρθηκε. Πολλοί χρήστες πάντως είχαν προλάβει να καταγράψουν τον πανηγυρισμό.