Το... μηδέν του Αντετοκούνμπο δεν φρέναρε τους Μπακς

Χωρίς πόντο έμεινε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κόντρα στους Ντιτρόιτ Πίστονς, ωστόσο αυτό δεν φρέναρε τους Μιλγουόκι Μπακς που πήραν μια σπουδαία νίκη με 102-89. Ήττα για τους Γουόριορς από τους Νάγκετς με διαγωνισμό... τριπόντων.

Σπάνιο ήταν το βράδυ για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο μιας και για ένα ολόκληρο ημίχρονο κόντρα στους Ντιτρόιτ Πίστονς έμεινε χωρίς πόντο (0/3 σουτ)! Ωστόσο οι Μιλγουόκι Μπακς με ηγέτες τους Μονρό (25 πόντους) και Μπίσλεϊ (23 πόντους) πήραν τελικά μια σπουδαία νίκη με 102-89.

Ο Giannis ανέβηκε στην επανάληψη, αλλά έμεινε στους 8 πόντους (με 4/4 βολές και 2/9 σουτ) και είχε ακόμα 6 ασίστ, 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 1 λάθος, λίγες ημέρες πριν το All Star Game.

Φεστιβάλ τριπόντων είδαμε στο Ντένβερ, όπου οι Νάγκετς ισοπέδωσαν τους Γουόριορς με το εντυπωσιακό 132-110. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το ρεκόρ εύστοχων τριπόντων στην ιστορία του ΝΒΑ (24 σε 40 προσπάθειες), ενώ είχαν και την ευκαιρία να το "σπάσουν", αλλά αστόχησαν στο φινάλε.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για το Ντένβερ ήταν ο Νίκολα Τζόκιτς που έκανε το δεύτερο τριπλ-νταμπλ της καριέρας του (17 πόντοι, 21 ριμπάουντ, 12 ασίστ), ενώ φανταστικός ήταν και ο Χουάν Ερνανγκόμεθ με 27 πόντους και 6/9 τρίποντα.