Δεν "άγγιξαν" τον Μανιάτη οι αποδοκιμασίες στην Τρίπολη

Ντεμπούτο με τη φανέλα του Ατρομήτου έκανε ο Γιάννης Μανιάτης στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα και θα έχει αρκετά να θυμάται.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΜΕΛΤΖΑΝΗΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Κάτι παραπάνω από 15 λεπτά αγωνίστηκε ο Γιάννης Μανιάτης στην Τρίπολη. Ο Έλληνας χαφ που αποκτήθηκε την τελευταία ημέρα των ελεύθερων μεταγραφών από τον Ατρόμητο έκανε το ντεμπούτο του κόντρα στον Αστέρα, το οποίο συνδυάστηκε με νίκη 1-0 χάρη στο γκολ του Ντάουντα.

Μόλις μπήκε βέβαια στο 76' αντί του Τόνσο, όσοι φίλοι του Αστέρα βρίσκονταν στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" αποδοκίμασαν έντονα τον διεθνή μεσοαμυντικό. Ο λόγος δεν είναι άλλος από τη φάση του τελικού Κυπέλλου του 2013, όταν ο Γιάννης Μανιάτης είχε αποκρούσει τη μπάλα με το χέρι στη γραμμή του τέρματος.

Ο έμπειρος άσος όμως δεν πτοήθηκε από τις αποδοκιμασίες. Μπήκε στο γήπεδο και με το "καλημέρα" έδειξε τα ηγετικά του προσόντα. Ενθάρρυνε συνεχώς του συμπαίκτες του, τους έδινε οδηγίες και βοήθησε αρκετά στην άμυνα στα τελευταία λεπτά του αγώνα έτσι ώστε ο Ατρόμητος να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και να πάρει τη νίκη.

Να σημειωθεί ότι μετά τη λήξη του αγώνα ο Γιάννης Μανιάτης πήρε τα εύσημα από τους συμπαίκτες του.