Έσωσε τη Λέστερ στο 97ο λεπτό ο... επαναστάτης Μαχρέζ

Η Μπόρνμουθ κρατούσε το πολύτιμο τρίποντο μέχρι και το 96ο λεπτό. Μία πανέξυπνη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριάντ Μαχρέζ στο 97' όμως... πάγωσε τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 (VIDEO).

Να λοιπόν που ο... γκρινιάρης, γιατί δεν πήγε στην Σίτι τον Γενάρη, Μαχρέζ έσωσε τα προσχήματα για την Λέστερ που η αλήθεια είναι πως παραπαίει το τελευταίο διάστημα (πέντε ματς δίχως νίκη).

Η Μπόρνμουθ έκανε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κινγκ στο 35ο λεπτό και όλα έδειχναν πως θα έφευγε με το διπλό από το "Venue King Power Stadium".

Στο 96ο λεπτό όμως η Λέστερ κέρδισε φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του Μπέγκοβιτς και ο Μαχρέζ, που είχε... εξαφανιστεί για κάποιες εβδομάδες, ισοφάρισε στο τελικό 1-1!

Μάλιστα πέρασε τη μπάλα δίπλα από το τείχος που ήταν τραγικά στημένο.

Columns

Ο Γιάννης δεν μίλησε μόνο για τον Θανάση

Με αφορμή τη ρατσιστική επίθεση στον Θανάση Αντετοκούνμπο, ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης εξηγεί την αναγκαιότητα της παρέμβασης του Γιάννη κυρίως για λογαριασμό των ανώνυμων θυμάτων του ρατσισμού.

Longread

Ελλάδα-Ρωσία 1-0: "10 και 11 πέφτουν για πεν."

Μετά από 25 χρόνια, ο δημιουργός Νιόπλιας, ο σκόρερ Μαχλάς και ο ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου Γιάννης Καραλής αναπολούν και διηγούνται στο Contra.gr την ιστορία της τεράστιας νίκης επί των Ρώσων (1-0).