Ο Αθανασιάδης έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ

Δείτε πως ο Στέφανος Αθανασιάδης έγραψε το 1-0 στο ματς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ στην Τούμπα.

Μόλις στο 4ο λεπτό του επαναληπτικού αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ στην Τούμπα, ο Στέφανος Αθανασιάδης εκμεταλλεύτηκε το γέμισμα του Γκάρι Ροντρίγκες από τα δεξιά κι από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Δείτε το γκολ:

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Λέοβατς κράτησε τον Φίρχεφερ μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής Τέιλορ να σφυρίξει πέναλτι υπέρ του Άγιαξ. Ο Κλάασεν που ανέλαβε την εκτέλεση ήταν εύστοχος και οι Ολλανδοί έκαναν το 1-1.

Δυστυχώς για τον ΠΑΟΚ στο 87' έπειτα από κακό διώξιμο του Λέοβατς, ο Κλάασεν και πάλι με τρομερό σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-2 και έστειλε τον Άγιαξ στην επόμενη φάση.