Ανατροπή η Σπάρτη, "τεσσάρα" η Λαμία

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο η Σπάρτη έκανε την ανατροπή και νίκησε 3-2 τον Αιγινιακό ενώ η Λαμία έκανε περίπατο απέναντι στον Πανελευσινιακό. Όλα τα αποτελέσματα της Football League.

H Σπάρτη βρέθηκε σε εξαιρετικά δύσκολη θέση στο 55' όταν ο Πατράλης έβαλε μπροστά στο σκορ με 2-1 τον Αιγινιακό όμως δεν πέταξε λευκή πετσέτα και δικαιώθηκε, με τους Μπουντόπουλο και Αναστασάκο να σκοράρουν μέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε (80', 82') και να κάνουν το 3-2 για τους γηπεδούχους για την 4η αγωνιστικη της Football League.

Από τα άλλα ματς της ημέρας, ξεχωρίζει η άνετη επικράτηση της Λαμίας με 4-0 απέναντι στην ομάδα της Ελευσίνας με την οποιά πάτησε κορυφή (έπιασε τον Απόλλωνα Σμύρνης στους 10 βαθμούς) καθώς και η ήττα του Αγροτικού Αστέρα στο Αίγιο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ:

Λαμία - Πανελευσινιακός 4-0 (13', 45' Βασιλόγιαννης, 38' Ντουρμισάι, 42' Όμο )

ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός 2-3 (40' Θεολόγου, 95' Σταματής / 34', 57' Ματσούκας, 90' Τζιώρας)

Πανθρακικός - Κισσαμικός 1-0 (85' πεν. Κουσίδης)

Σπάρτη - Αιγινιακός 3-2 (2' Γιαννίτσης, 80' Μπουντόπουλος, 82' Αναστασάκος / 29' Ζούρκος, 55' Πατράλης)

Παναιγιάλειος - Αγροτικός Αστέρας 1-0 (83' Ξόμπλιος)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλωνας Σμύρνης 0-0

Ολυμπιακός

Ξορκίζοντας τον Κόντε

Ο Γιάννης Φιλέρης θυμάται το γκολ του Κόντε και πιστεύει ότι το φάντασμα του προ 20ετίας αποκλεισμού ξορκίστηκε οριστικά από το ευτυχισμένο Καραϊσκάκη στο 3-1 του Φορτούνη.