Συντριβή για Φιορεντίνα, στην έξοδο ο Σόουζα

Λίγα 24ωρα μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ, η Φιορεντίνα ηττήθηκε ξανά, αυτή τη φορά από την Ίντερ με 4-2, για την 14η αγωνιστική της Serie A.

Οι "βιόλα" δεν κατάφεραν να συνέλθουν από το στραπάτσο στο ματς με τον ΠΑΟΚ την Πέμπτη και μέσα σε 19 λεπτά είχαν δεχτεί τρία γκολ από την Ίντερ στο Μιλάνο. Το σκορ άνοιξε στο 3' ο Μπρόζοβιτς, ο Καντρέβα στο 9' έκανε το 2-0 και ο Ικάρντι στο 19' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Κάλινιτς στο 37', ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου έμειναν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Ροντρίγκες. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η Φιορεντίνα κατάφερε να πετύχει ακόμη ένα γκολ με τον Ίλισιτς στο 62'. Τελικά η Ίντερ με τον Ικάρντι και πάλι στο 90+1', πέτυχε και 4ο γκολ, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.

Η νέα ήττα των "βιόλα" φέρνει πλέον σε εξαιρετικά δύσκολη θέση τον Πάουλο Σόουζα, το όνομα του οποίου έχει απασχολήσει και τον Παναθηναϊκό.

ΙΝΤΕΡ - ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 4-2